reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

umow na czas określony, a ciąża

mitemil

spełniona żona i mama
Dołączył(a)
30 Listopad 2008
Postów
1 976
Miasto
Śląsk
Witam!!

Z dniem 31 grudnia 2010 roku kończy mi się umowa o pracę (cały etat). Czy jeżeli pracoawca nie przedłużyłby mi umowy, a ja zaszłabym w ciążę przed wygaśnięciem umowy, pracodawca mimo to jest zobowiązany przedłużyć mi umowę do dnia porodu??

Pozdrawiam
 
reklama
Umowa o pracę zawarta na czas określony przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.


Jesli zatem w dniu 31 grudnia 2010 Pani ciąża byłaby starsza niż 3 miesiące, mogłyby zajść dwie sytuacje:
1. umowa ulegnie przedłużeniu z mocy prawa. Wtedy w dniu porodu porodu traci Pani status osoby zatrudnionej. Nie przysługuje Pani urlop macierzyński, przysługuje natomiast zasiłek macierzyński.
2. pracodawca moze z własnej woli przedłużyć Pani umowę na dowolny okres (dłuższy niż do dnia porodu) lub zawrzeć umowę na czas nieoznaczony.

Jesli w dniu 31.12.2010 będzie Pani w ciąży młodszej niż 3 miesiące Pani umowa nie ulegnie przedłużeniu samoistnie, pracodawca moze jednak podpisać z Panią kolejną umowę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry