reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

umowa do dnia porodu a świadczenia zus

Dołączył(a)
16 Styczeń 2013
Postów
3
Miasto
Szczucin, Poland
witam. chciałabym się od kogoś rzetelnego dowiedzieć na co mogę liczyć.byłam na okresie próbnym zaszłam w tym czasie w ciążę i pracodawca przedłużył mi umowe do dnia porodu a termin mam na 25 kwietnia 2013.niestety praktycznie od początku ciąży przebywam na zwolnieniu chorobowym.i tak się zastanawiam- bo wyczytałam juz że zasiłek macierzyński podstawowy mi przysługuje ale czy dodatkowe 4 tyg tez?a jak to się ma do tych zmian które podobno mają wejść w życie że kobiety które urodzą po którymś tam marca moga przejść na roczny urlop?czy ja też mogłabym z tego skorzystać? a czy za okres pracy jeśli przebywałam na zwolnieniu chorobowym należą mi się pieniądze za niewykorzystany urlop wypoczynkowy?-wiem że może niezbyt ładnie to brzmi ale szefowa też fair nie była wcześniej bo nie wypłacała nadgodzin.z góry dziękuje za wyczerpująca odpowiedź:)
 
reklama
chciałabym się od kogoś rzetelnego dowiedzieć na co mogę liczyć.byłam na okresie próbnym zaszłam w tym czasie w ciążę i pracodawca przedłużył mi umowe do dnia porodu a termin mam na 25 kwietnia 2013.niestety praktycznie od początku ciąży przebywam na zwolnieniu chorobowym.i tak się zastanawiam- bo wyczytałam juz że zasiłek macierzyński podstawowy mi przysługuje ale czy dodatkowe 4 tyg tez?
Tak

a jak to się ma do tych zmian które podobno mają wejść w życie że kobiety które urodzą po którymś tam marca moga przejść na roczny urlop?
Do tego czasu moze zajść sporo zmian, a zatem tutaj wolałabym poczekac z komentarzem.

a czy za okres pracy jeśli przebywałam na zwolnieniu chorobowym należą mi się pieniądze za niewykorzystany urlop wypoczynkowy?-wiem że może niezbyt ładnie to brzmi ale szefowa też fair nie była wcześniej bo nie wypłacała nadgodzin.z góry dziękuje za wyczerpująca odpowiedź:)
Tak.
 
Ostatnia edycja:
dziękuje za odpowiedź choć nie do końca mnie usatysfakcjonowała-wiem że z tym dodatkowym 26 tyg. urlopem to różnie może jeszcze być.ale czy te podstawowe 4 mogę się starać?i czy zus mi je przyzna?
 
witam.mam jeszcze jedno pytanie-teraz w styczniu (jak mam ciagłość zwolnienia od września2012)-normalnie zus wypłaca swiadczenie chorobowe czy tez pracodawca-bo czytalam o czyms takim ze pierwsze 33dni zwolnienia placi pracodawca w w kazdym roku kalendarzowym.i dostalam rowniez aneks do umowy o podwyzce minimalnego wynagrodzenia-czy zus wyplaci w tym wypadku wiecej czy nie?
 
Do góry