reklama

umowa ktora sie skonczyla a ciaza...

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mamucik, 3 Styczeń 2014.

1. mamucik

mamucik Początkująca w BB

Witam,
    Wiem, ze ten temat byl zapewne wielokrotnie poruszany, lecz dla mnie, moja sytuacja jest trochę niejasna. Pracuje w moim zakladzie pracy od 7 miesięcy. Pierwsza umowa miala byc juz na czas nieokreślony. Jednak okazala sie byc umowa do końca roku. Od pierwszego powinnam mieć nowa. Ciągle na nią czekam, a szef mnie zbywa, ze ksiegowa wystawi, bo przekazal jej ta informacje.
    Dowiedzialam sie, ze jestem w ciąży. Jest to 9 tydzień. Boje sie ze jak powiem szefowi o ciąży to nie będę miala juz nowej umowy, bo mi jej nie da. Wiem, ze dopiero od 3 miesiąca 'chroni mnie prawo', a wiec zostali mi jeszcze 3 tygodnie.
    Co moge zrobić w takiej sytuacji?
    Czy jeżeli nie przedluzy mi umowy to co z urlopem za zeszly rok?
    Jeżeli w tej chwili przychodzę do pracy czekajac na umowę to i tak pracuje ' na czarno '?
    Chcialabym dalej pracować w miarę możliwości. Czy po 'jakims czasie' oczekiwania na umowę, moge brać w jakis sposób pod uwagę fakt ze obiecal mi umowę slownie?

Jeżeli nie dostane umowy to jestem w kropce
    ....
    Nie wiem co robić :-(
    Proszę o pomoc

2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

i codziennie normalnie chodzi pani do pracy? ma Pani jakieś potwierdzenie chęci zawarcia kolejnej umowy (np. maila)?

To nie do końca tak. Wiele zależy od okresu, na jaki zasotała zawarta umowa.

Zwrócić się do pracodawcy o spisanie umowy o pracę.

Nie znam odpowiedzi na moje pierwsze pytanie, ale wiele świadczy za tym, że może Pani dochodzić stwierdzenia istnienia umowy przed sądem.
    Nie wiem jak wygląda ta sytuacja/ Czy szef wie, że pani przychodzi? Czy to ustaliliście?
    Tak, może Pani dochodzić swoich praw przed sądem.

Poleć forum