reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas okreslony a ciąża

Matylda67

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Lipiec 2019
Postów
24
Witam. Mam umowe na czas okreslony a mianowicie od 20.04.2019 do 31.12.2019.
Od początku lipca tego roku jestem w ciąży. Czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do dnia porodu i kiedy poinformować go o ciąży?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja nie dawałam.nic . Pracodawca z automatu przedłużył mi umowe. Dopiero po urodzeniu i odebraniu aktu syna złożyłam dok.do zasiłku macierzyńskiego. Wszystko zrobil za mnie pracodawca. Żadnego anexu do umowy nie podpisywalam
To współczuję...ja jeszcze się z czymś takim nie spotkałam więc dla mnie to nowość... Ale racja nie ma co się stresować. I teraz nie dostajesz żadnych pieniążków?
Za tydz.przejmuje mnie zus..dzis bylam..byla fajna Pani tam...powoedzialam jej sytuacje..i wypełnilysmy wniosek..o wyplate na moje konto l4..poniewaz teraz mnie zus przejmie...a tak zus by przesylal do pracodawcy moje chorobowe...i bym pewnie sie nie doczekala tych pieniedzy..ja zawsze wierzyłam ze swiat jest dobry..ale po takich sytuacjach..naprawde.....nie do pojecia dla mnie takie zachowanie...ale coz..ciesze sie ze ja jestem inna..i ze mam sumienie:)
 
reklama
Ale żeby ZUS wypłacił za L4 musi dostać od Twojego pracodawcy wypełniony wniosek Z-3. I to chyba obecnie co miesiąc. Więc jeśli pracodawca tego nie zrobi, to i ZUS nie będzie miał podstaw do wypłaty chorobowego. Sprawdzę później jak to obecnie wygląda i postaram się dać znać.
 
Witam😊 potrzebuje porady😊
01.08.2020 dostałam umowę na czas okreslony , na rok. Wcześniej pracowałam na okres probny trwający 3 miesiące po tym czasie dostałam właśnie umowę na rok. Planujemy zacząć starania o drugie dziecko. Czy pracodawca powinien przedłużyć mi umowę do dnia porodu, oczywiście jeśli w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy uda mi się zajść w ciąże? 😊 z tego co czytam wnioskuje że pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę,jesli jest to umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży. Jak wygląda wtedy wysokość pensji, kto płaci zasiłek macierzyński i rodzicielski? Może jest tutaj osoba która ma podobny dylemat? Dziękuję za odpowiedzi
 
Witam😊 potrzebuje porady😊
01.08.2020 dostałam umowę na czas okreslony , na rok. Wcześniej pracowałam na okres probny trwający 3 miesiące po tym czasie dostałam właśnie umowę na rok. Planujemy zacząć starania o drugie dziecko. Czy pracodawca powinien przedłużyć mi umowę do dnia porodu, oczywiście jeśli w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy uda mi się zajść w ciąże? 😊 z tego co czytam wnioskuje że pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę,jesli jest to umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży. Jak wygląda wtedy wysokość pensji, kto płaci zasiłek macierzyński i rodzicielski? Może jest tutaj osoba która ma podobny dylemat? Dziękuję za odpowiedzi
Umowa jeżeli nie kończy się przed 12 TC ciąży zostaje przedłużona do dnia porodu. Pensja nie zmienia się, a po porodzie dostajesz zasiłek macierzyński na rok w wysokości 80% tego co miałaś na umowie. Jeżeli pensja jest zmienna, to wyliczają średnia z 12 miesiącu, a jeżeli stała, no to po prostu liczysz 80% z wypłaty, a wypłaca ci to ZUS.
 
Ja miałam umowę próbną na mc później na rok. Umowie mialam do końca lutego a od grudnia bylam na l4. Umowie przedłużono mi do dnia porodu. Teraz jestem na zasiłku macierzyńskim. Zaszłam w ciążę w październiku.
 
Dziekuje za odpowiedź. Mam zmienna pensje, pracuje krócej niż rok, więc podejrzewam że będzie liczona średnia z tych pensji. Czyli póki co nie mam się czym martwić? A czy obojętne jest kiedy powiem pracodawcy o ciąży?
 
A to ja jeszcze dopytam, przy takiej umowie na czas określony, która kończy się przed porodem, należy pracodawcy przedstawić jakieś zaświadczenie kiedy jest mniej więcej planowany poród by wiedział do kiedy ta umowa będzie? Zaznaczę, że aktualnie jestem na l4 nie wiem czy to ma znaczenie w tym przypadku.
 
reklama
A to ja jeszcze dopytam, przy takiej umowie na czas określony, która kończy się przed porodem, należy pracodawcy przedstawić jakieś zaświadczenie kiedy jest mniej więcej planowany poród by wiedział do kiedy ta umowa będzie? Zaznaczę, że aktualnie jestem na l4 nie wiem czy to ma znaczenie w tym przypadku.
Tak, pracodawca może poprosić o takie zaświadczenie.
 
Do góry