reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas określony a ciąża

Beataw1991

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Kwiecień 2020
Postów
151
Hej dziewczyny , byłam na okresie próbnym , szef mial przedłużyć i dać umowe na czas nieokreślony , niestety nie dał i stwierdził ze przedłuzy mi okres próbny o 2 miesiące umowa na czas okreslony na 2 msc . jestem w ciązy obecnie 11 tydzień czy może wypowiedzieć mi tą umowe , czy automatycznie mi ją przedłuży do dnia porodu ? Czy musi być skoncziny 3 miesiac i 13 tydzien zeby nie mógł mnie zwolnić ?
 
reklama
Zwolnić kobiety w ciąży nie może. Może co najwyżej nie przedłużyć umowy jeśli ta umowa kończy się przed 12 tygodniem ciąży. Nie bardzo wiem czy podpisałas już umowę na 2 miesiące czy masz ją dopiero podpisać?
 
Już ta umowa jest podpisana , obecnie jest 11 tydzień
To Twoja umowa zostanie przedłużona do dnia porodu. Po porodzie składasz do pracodawcy wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski i przez niecały rok to świadczenie będzie wypłacał ZUS. Po porodzie nie masz ubezpieczenia ale masz prawo do bezpłatnej opieki medycznej a po roku macierzyńskiego i rodzicielskiego zostajesz bezrobotna
 
To Twoja umowa zostanie przedłużona do dnia porodu. Po porodzie składasz do pracodawcy wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski i przez niecały rok to świadczenie będzie wypłacał ZUS. Po porodzie nie masz ubezpieczenia ale masz prawo do bezpłatnej opieki medycznej a po roku macierzyńskiego i rodzicielskiego zostajesz bezrobotna
A urlop rodzicielski się należy bo słyszałam ze po takim czasie nie przysługuje ? moge na priv
 
Zawsze też po porodzie może Cie mąż dopisać do ubezpieczenia . Mi umowa umowa wygasła w trakcie macierzyńskiego i normalnie później ZUS wypłacał pieniądze
 
Hej dziewczyny , byłam na okresie próbnym , szef mial przedłużyć i dać umowe na czas nieokreślony , niestety nie dał i stwierdził ze przedłuzy mi okres próbny o 2 miesiące umowa na czas okreslony na 2 msc . jestem w ciązy obecnie 11 tydzień czy może wypowiedzieć mi tą umowe , czy automatycznie mi ją przedłuży do dnia porodu ? Czy musi być skoncziny 3 miesiac i 13 tydzien zeby nie mógł mnie zwolnić ?
Skoro jesteś już w 11 tygodniu spokojnie ci przedłuża umowę do dnia porodu. Po porodzie pracodawca składa jakiś wniosek do ZUSU a potem ty idziesz do ZUSU i załatwiasz resztę spraw. Nie masz urlopu macierzyńskiego tylko zasiłek macierzyński który wypłaca ZUS. Potem dostajesz rodzicielski co łącznie daje rok pieniędzy z ZUSU. Ubezpieczona nie jesteś ale na ten okres roku czasu przysługuje ci przywilej korzystania z usług NFZ. Dziecko najlepiej dopisać do ubezpieczenia męża a ciebie też bo będziesz cały czas wyświetlać się na czerwono u lekarza.
 
reklama
Akurat w przypadku pobierania zasiłku macierzynskiego kobieta figuruje jako ubezpieczona, a za ubezpieczenie zdrowotne odpowiedzialny jest zus.
Jeśli umowa próbna jest dłuższa niż 1 miesiąc, to jeśli jej koniec wypada po 12tc, to musi zostać przedłużona do dnia porodu.
 
Do góry