reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas określony a ciąża

Dołączył(a)
28 Październik 2011
Postów
8
Witam serdecznie.
Jestem aktualnie pracownica x firmy na czas okreslony od 19.08.2011 do 31.10.2011. Jestem w ciąży (1 lub 2 miesiac). Slyszalam, ze pracodawca nie ma obowiazku przedluzac mi umowy gdyz nie mam skonczonego 3 miesiaca ciazy. Co z takim fantem zrobic?
Moglabym podjac prace u ojca z tym, zeod razu musi spodziewac sie kontroli. Nie wiem jakie kozysci daje mi przedluzenie umowy. Dodam, ze od 3 tyg jestem na zwolnieniu z powodu choroby. Naprawde nie wiem co zrobic by bylo dobrze. Mam szczescie w nieszczesciu. Poprzednio tez zaszlam w ciaze ledwo konczac umowe ;/
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam Kama
 
reklama
Jestem aktualnie pracownica x firmy na czas okreslony od 19.08.2011 do 31.10.2011. Jestem w ciąży (1 lub 2 miesiac). Slyszalam, ze pracodawca nie ma obowiazku przedluzac mi umowy gdyz nie mam skonczonego 3 miesiaca ciazy. Co z takim fantem zrobic?
Oczywiście nie ma zakazu przedłużenia umowy (aneksowania tej) lub podpisania nowej umowy ale pracodawca nie ma takiego obowiązku.

Moglabym podjac prace u ojca z tym, zeod razu musi spodziewac sie kontroli.
Raczej tak.

Nie wiem jakie kozysci daje mi przedluzenie umowy.
Dochód do końca ciąży, zasiłek macierzyński po porodzie i inne w zalezności od tego na jaki czas podpisałaby Pani nową umowę.


 
Aktualnie jestem na zwolnieniu i bedzie tak ze bez informacji z dniem 31.10 nastepuje rozwiazanie umowy i tyle.
Czyli musialabym znalezc prace od 02.10. by byla ciaglosc.
Jaka najlepiej dostac umowe (o dzieło, zlecenie, czas okreslony) by moc gdzies po 2 m-cachczyli w 3-4 miesiacu ciazy isc na zwolnienie i umowa zostala automatycznie wydluzona? Ile taki pracodawca oddaje za m-c za mnie do zusu i US, ze maja taki z tym problem.
Dziekuje za bardzo pomocne odpowiedzi.
Pozdrawiam


pssss;
Moze zaloze dzialalnosc gospodarcza z niskim ZUS-em. Czy ma to jakikolwiek sens i czy mi się opłaca?
 
Ostatnia edycja:
Aktualnie jestem na zwolnieniu i bedzie tak ze bez informacji z dniem 31.10 nastepuje rozwiazanie umowy i tyle.
Nie można mówić, że bez informacji. Wszak data jest znana od dawna - widnieje w umowie.

Czyli musialabym znalezc prace od 02.10. by byla ciaglosc.
By była ciągłość to od 1 listopada.
Jaka najlepiej dostac umowe (o dzieło, zlecenie, czas okreslony) by moc gdzies po 2 m-cachczyli w 3-4 miesiacu ciazy isc na zwolnienie i umowa zostala automatycznie wydluzona?
O przedłużeniu umowy mówimy tylko w kontekście umów o pracę. przedłużeniu ulegają umowy zawarte na okres powyżej miesiąca, których rozwiązanie przypadałoby po upływie 3 m-ca ciąży. Zasada ta nie ma zastosowania do umów na zastępstwo.

Ile taki pracodawca oddaje za m-c za mnie do zusu i US, ze maja taki z tym problem.
Kwoty odprowadzane do ZUS i US ściśle zalezą od wysokości poborów pracownika.
 
W obecnej chwili skonczyla mi sie umowa na czas okreslony (31.10.2011). Jestem w 6 tyg ciazy. Jutro biore zwolnienie lekarskie, na moj stary zaklad pracy i niose do Zus-u. Placa mi za zwolnienie, az do rozwiazania. Tak zostalam poinformowana przez pracownika ZUS-u i tak jutro zrobie.
 
To nie do końca tak. Zasiłek przysługuje Pani jeśli zwolnienie bedzie ciągłe i będzie z tego samego powodu. Ciąża nie jest chorobą i nie może Pani mieć pewnosci, ze przez najblize 8 miesięcy lekarz będzie widział powód do L4.
 
Zaniosłam dziś papiery. Maja 30-40 dni na zbadanie sprawy i się odezwą. Od razu dam znać jak się to skończyło. Poprostu mam nadzieje, ze się uda i będą jakieś dochody pomocne przy utrzymaniu 2 maluszków.
Pozdrawiam
 
reklama
Witam wszystkich ponownie.
Zaraz po skończeniu umowy, zaniosłam zwolnienie(na zakład pracy w którym byłam zatrudniona) do ZUS oddział w mojej miejscowości. Musiałam dołączyć jeszcze podanie (pisałam na miejscu). Do tego zakład pracy musiał dosłać druk Z-10 (chyba). Wystąpił o to ZUS. Przyznanao mi zasiłek, do porodu dziecka będę otrzymywała świadczenie za każde zwolnienie. Nie wiem w jakiej kwocie bo zliczają średnią z 3 miesięcy a wczoraj wysłali pieniądze wiec jeszcze ich nie mam.
Kochane mamy, gdy kończy się umowa na czas określony i jesteś w ciązy, nie ukończył się jeszcze trzeci miesiąc ciąży ZŁÓŻ WNIOSEK DO ZUS O WYPŁATĘ ZASIŁKU ZA OKRES ZWOLNIENIA AŻ DO PORODU ;)

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych i mam nadzieje, że pomogłam. Ja sama wpadłam na to przez przypadek. W necie nie miałam takich informacji ;/
 
Do góry