reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas określony a ciąża

Witam,
nie mogę nie zabrać głosu w tym temacie, bo od dawna, choć widziałam wiele, pewne sprawy bulwersują mnie.
Oczywiscie można przebywać na zasiłku chorobowym po zakończeniu umowy - to żadana nowość ani tajemnica.
Niemniej apele w stylu "dziewczyny zanoście zwolnienia", "złóż wniosek o wypłatę" itp. są wg mnie niczym innym jak strzelaniem sobie w stopę. Prosze zobaczyć jak często na tym forum pojawiaja się wątki o L4 w ciąży, które traktowane jest jak urlop czy przywilej odpoczynku w ciąży. Trudno sie w takiej sytuacji dziwić, że pracodawcy niechętnie zatrudniają młode kobiety.
Oczywiscie są ciąże wymagające leczenia, szpitala itp i po to jest zwolnienie lekarskie by się leczyć, ale L4 "na ciążę" to bardzo nieuczciwe.
Osobiście mam nadzieję, że ZUS porządnie skontroluje wszystkie ciążowe L4 i spowoduje, że zdrowe przyszłe mamy będą w pracy, a chore będą sie spokojnie leczyć. A pracodawca nie bedzie się bał zatrudniać młodych kobiet.
Pozdrawiam
 
reklama
Ja mam umowę do 24.03.2013 obecnie jestem na L4 bo dostałam skurczy w pracy i brzuszek zaczął mi się stawiać...
W styczniu dostanę pierwsze wynagrodzenie z ZUSu i nie wiem za bardzo co dalej. Czy na urlopie macieżyńskim będę dostawała taką samą kwote? I czy po ślubie będzie mi przysługiwał zasiłek? Boje się że przez dochody przyszłego męża będziemy na jego utrzymaniu... bo kwota na osobę będzie wynosiła ponad tyś zł a chcieliśmy wziąć kredyt na budowę domu... Dodam też, że na córcię dostaję 500zl alimentów mieś.
 
Ostatnia edycja:
Do góry