reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

umowa na czas okreslony a ciaza?

@aga6 Nie wiem czy będę w stanie pomóc - ale to chyba ZUS wzywa na wniosek lekarza, tj. przysługuje Ci 182 dni zwolnienia, ale nie później niż 60dni przed końcem tego okresu lekarz wystawia zaświadczenie wraz z uzasadnieniem czy okres ten ma być przedłużony o 3 miesiące czy też należy wezwać Cię na komisję w sprawie przyznania zasiłku rehabilitacyjnego lub ustalenia prawa do renty. Ale od razu mówię - jeśli chodzi o renty i emerytury to za mocna nie jestem w temacie...
 
reklama
Chodzi mi tylko o to czy to ciągiem 6mcy mozna byc na zwolnieniu czy łącznie przez cały rok tyle

Uscislajac.
Ktos byl na poczatku roku 2pelne mce na zwolnieniu i pozniej od poczatku sierpnia i jest do tej pory i łącznie do końca roku wyszloby wiecej niz 6 mcy ale ciągiem tych 6 mcy nie było.. nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi.
Wezwanie do Zusu na kontrole juz bylo w pazdzierniku i uznali ze zwolnienie ma podstawe i ze beda dalej je wypłacać
 
Ostatnia edycja:
Jestem w 4 tyg ciąży i mam umowę na czas określony do konca grudnia tego roku. Jeśli teraz powiem pracodawcy o ciąży to ma prawo mnie zwolnić ? Czy muszę poczekać z informacją do końca 3 miesiąca żeby udało się utrzymać pracę ? Jest to dla mnie ważne gdyż pracuje przy chemikaliach. Z góry dziękuję za odpowiedzi : )
 
Mozesz spokojnie powiedziec o ciazy nie moze Cie zwolinic mozes tez isc spokojnie na l4 juz w tej chwili

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mozesz spokojnie powiedziec o ciazy nie moze Cie zwolinic mozes tez isc spokojnie na l4 juz w tej chwili

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
Czyli te 3 miesiące dotyczą tego że w przypadku gdyby kończyła mi się umowa i byłabym po 3 miesiącu to wtedy nie mogą mnie zwolnić dobrze rozumiem ? W moim przypadku nie ma to znaczenia ? Gdzieś poprostu przeczytalam że przy umowie na czas określony prawo chroni kobietę w ciąży dopiero po upływie 3 miesiąca i stąd moje obawy..
 
Nie ma to znaczenia w Twoim wypadku.Poniewaz umowia Ci sie skonczy a Ty juz urodzisz.

Gdyby umowa konczyla Ci sie przed 12tc to bylby problem.

Ja mialam podobnie zaszlam w ciaze w pazdzierniku rodzilam w czerwcu a umowa do sierpnia.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie ma to znaczenia w Twoim wypadku.Poniewaz umowia Ci sie skonczy a Ty juz urodzisz.

Gdyby umowa konczyla Ci sie przed 12tc to bylby problem.

Ja mialam podobnie zaszlam w ciaze w pazdzierniku rodzilam w czerwcu a umowa do sierpnia.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
Mhm. W takim razie bardzo dziękuję za informację
Pozdrawiam R
 
Do góry