reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas określony a urlop macierzynski

Dołączył(a)
16 Styczeń 2020
Postów
2
Hej, jestem tu nowa, obecnie w 7 tygodniu ciąży. Moja umowa jest na czas określony do lipca, wiem że pracodawca zobowiązany jest do przedłużenia umowy do dnia porodu ale co dalej, czy mogę iść na urlop macierzyński np. roczny tak jak to jest w przypadku umowy na czas nieokreślony, wiecie co przysługuje po porodzie kiedy umowa wygaśnie?
 
reklama
@Aleksandra 3689
Podsumowując:
1. umowa z mocy prawa zostanie przedłużona do dnia porodu; jeśli urodzisz wcześniej, to zostanie rozwiązana dopiero z upływem czasu na jaki została zawarta.
2. urlop macierzyński nie będzie Ci przysługiwał, bo po porodzie nie będziesz już pracownikiem.
3. będzie przysługiwał Ci zasiłek macierzyński wypłacany przez ZUS (dokumenty o jego wypłatę składasz u swojego pracodawcy) wyliczony na podstawie Twojego wynagrodzenia.
4. mimo że będziesz otrzymywać zasiłek z ZUS i z tego powodu będziesz ubezpieczona, to wszędzie będziesz musiała chodzić z kwitkiem z ZUS, że pobierasz zasiłek. Dobrze by było, by po porodzie mąż zgłosił Cię do swojego ubezpieczenia.
5. nie będąc pracownikiem nie będzie Ci przysługiwał urlop wychowawczy (no chyba że się gdzieś potem zatrudnisz)
 
Podstawa zasiłku będzie taka sama jak aktualnie wypłacana na chorobowym. Czyli będzie brana średnia sprzed pójścia na zwolnienie.
Natomiast jeśli jest to minimalna krajowa - to zostanie Ci wyrównane do aktualnie obowiązującej stawki minimalnej.
 
@Aleksandra 3689
Podsumowując:
1. umowa z mocy prawa zostanie przedłużona do dnia porodu; jeśli urodzisz wcześniej, to zostanie rozwiązana dopiero z upływem czasu na jaki została zawarta.
2. urlop macierzyński nie będzie Ci przysługiwał, bo po porodzie nie będziesz już pracownikiem.
3. będzie przysługiwał Ci zasiłek macierzyński wypłacany przez ZUS (dokumenty o jego wypłatę składasz u swojego pracodawcy) wyliczony na podstawie Twojego wynagrodzenia.
4. mimo że będziesz otrzymywać zasiłek z ZUS i z tego powodu będziesz ubezpieczona, to wszędzie będziesz musiała chodzić z kwitkiem z ZUS, że pobierasz zasiłek. Dobrze by było, by po porodzie mąż zgłosił Cię do swojego ubezpieczenia.
5. nie będąc pracownikiem nie będzie Ci przysługiwał urlop wychowawczy (no chyba że się gdzieś potem zatrudnisz)


Czy zasiłek trwa w przypadku 1 dziecka 5 miesięcy czy dłużej? Na co mogę liczyć po okresie zasiłku?
 
reklama
reklama
Do góry