reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas okreslony a urlop rodzicielski

Dołączył(a)
7 Styczeń 2018
Postów
3
Witam. Prosze o pomoc w sprawie urlopu rodzicuelskiego. Obecnie jestem zatrudniona na umowie na czas okreslony do dnia 31.08.2018 r. Termin porodu planowany jest na 07.09.2018. Rozumiem, że urlop macierzyński bedzie mi przysugiwał a jak wyglada sprawa z urlopem rodzicielskim?.
 
reklama
Witam. Prosze o pomoc w sprawie urlopu rodzicuelskiego. Obecnie jestem zatrudniona na umowie na czas okreslony do dnia 31.08.2018 r. Termin porodu planowany jest na 07.09.2018. Rozumiem, że urlop macierzyński bedzie mi przysugiwał a jak wyglada sprawa z urlopem rodzicielskim?.
Wydluza umowę do dnia porodu i należy Ci się 52 tygodnie urlopu macierzyńskiego w tym już test rodzicielski:)
80 % przez rok albo 100 przez pół i potem 60 przez następne pół
Ja byłam na pierwszej opcji
 
Jeśli nie przedłużą Ci umowy po porodzie, to urlop macierzyński nie będzie Ci przysługiwał - co najwyżej zasiłek macierzyński... I będzie płatny 80% Twojej pensji przez 52 tygodnie.
 
Do góry