reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas określony a zasiłek macierzyński !

Marciaaa55

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
8 Marzec 2017
Postów
111
Hej Dziewczyny! Mam do Was pytanie bo sama już się pogubiłam w tym wszystkim. Jeśli mam umowę na czas określony a dokładnie do końca października tego roku a termin porodu mam na 20 październik to gdzie powinnam złożyć papiery o zasiłek macierzyński? Do pracodawcy czy już do Zus u? Jak to wygląda? Miała któraś z Was taką sytuację? Co dalej? I jakie to powinny być dokumenty? :( jest to moje pierwsze dziecko i kompletnie nie wiem od czego mam zacząć jeśli chodzi o tego typu sprawy :( Spać mi to nie daje :( Pomocy !
 
reklama
Jeśli urodzisz w październiku - akt urodzenia dziecka + wniosek składasz do pracodawcy.
Do końca października (tj. do końca trwania umowy) będziesz na urlopie macierzyńskim.

Później składasz do ZUS pismo - ja pisałam odręcznie na biurku, to co mi pani podyktowała. Mniej więcej coś takiej treści: "W związku z rozwiązaniem umowy o pracę w dniu xx.xx.xxxx proszę o wypłatę zasiłku macierzyńskiego/rodzicielskiego za pozostały okres tj od dnia xx.xx.xxxx do dnia xx.xx.xxx"

edit. Jeśli urodzisz w listopadzie - to dostaniesz aneks do umowy przedłużający umowę do dnia porodu. W tym wypadku dokumenty składasz u pracodawcy, ale z tego co mi wiadomo już wizyta w ZUS nie będzie potrzebna.
 
Witajcie:)
Pytanie : do końca urlopu macierzyńskiego pozostało mi 3 mc, umowa skończyła mi się pół roku temu i od tego czasu przejął mnie ZUS jednakże teraz okazało się, że ponownie jestem w ciąży i tutaj moje pytanie: czy po skończeniu macierzyńskiego zostaje bez pieniędzy kompletnie ?
 
@PatEm W tej sytuacji niestety nie będą Ci się należały pieniądze. Jeśli nie przekraczasz dochodu - możesz dostać 500+ na pierwsze dziecko.
 
Wydaje mi soe ze po porodzie dostaniesz kosiniakowe

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jestem na urlopie macierzynskim do 26 marca, jestem w ciazy termin na koniec maja, czy po skonczonym macierzynskim moge isc na urlop wypoczynkowy bo mam go sporo a potem na macierzynski?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Po powrocie do pracy - pracodawca ma obowiązek udzielić Ci zaległy urlop (pamiętaj, że za czas macierzyńskiego - urlop Ci się naliczał).
 
Do góry