reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas określony i ciąża w czasie urlopu wychowawczego

Dołączył(a)
21 Maj 2012
Postów
2
Dzień dobry mam takie pytanko jestem zatrudniona na umowe na czas okreslony do 09.12.2012r.
19.09.2011r urodziłam dziecko teraz aktualnie przebywam na pół-rocznym urlopie wychowawczym ,który mam do 06.10.2012r-wzięłam tylko na 6miesiecy, okazało sie ze teraz jestem w 4tygodniu ciąży w związku z tym moje pytanie nastepujace
-czy pracodawca jak wroce do pracy w październiku moze rozwiazac ze mna umowe??
- czy zostanie mi przedluzona umowa do dnia porodu??
- czy po rozwiazaniu umowy przysluguje mi zasilek macierzynski z zusu??
- kiedy mam obowiazek zglosic pracodawcy ze jestem w ciazy?
 
reklama
Dzień dobry mam takie pytanko jestem zatrudniona na umowe na czas okreslony do 09.12.2012r.
19.09.2011r urodziłam dziecko teraz aktualnie przebywam na pół-rocznym urlopie wychowawczym ,który mam do 06.10.2012r-wzięłam tylko na 6miesiecy, okazało sie ze teraz jestem w 4tygodniu ciąży w związku z tym moje pytanie nastepujace
-czy pracodawca jak wroce do pracy w październiku moze rozwiazac ze mna umowe??
Nie. Umowa ulega przedłużeniu do dnia porodu.

- czy zostanie mi przedluzona umowa do dnia porodu??
Tak.

- czy po rozwiazaniu umowy przysluguje mi zasilek macierzynski z zusu??
Tak.

-
kiedy mam obowiazek zglosic pracodawcy ze jestem w ciazy?
Najpóźniej ostatniego dnia pracy (tj. 9.12.2012).
 
czy wniosek do zusu po porodzie o zasiłek macierzynski musze sama złożyć??kiedy moge najwczesniej zlozyc taki wniosek.

czy to prawda zeby przedluzyc umowe do dnia porodu w dniu konczenia sie umowy trzeba byc w conajmniej 12tygodniu ciazy??i przedstawic zaświadczenie lekarskie.

czy w moim przypadku odrazu po powrocie do pracy 06.10.2012 musze przestawic zaświadczenie ze jestem w ciąży zeby mnie nie zwolniono?
 
czy wniosek do zusu po porodzie o zasiłek macierzynski musze sama złożyć??kiedy moge najwczesniej zlozyc taki wniosek.
Prawo nie precyzuje kto skłąda wniosek. Wniosek to druk wypełniony przez pracodawcę + zaświadczenie po porodzie. Zazwyczaj wniosek skłąda pracodawca. Skłąda się go po porodzie.

czy to prawda zeby przedluzyc umowe do dnia porodu w dniu konczenia sie umowy trzeba byc w conajmniej 12tygodniu ciazy??i przedstawic zaświadczenie lekarskie.
Tak.

czy w moim przypadku odrazu po powrocie do pracy 06.10.2012 musze przestawic zaświadczenie ze jestem w ciąży zeby mnie nie zwolniono?
Nie musi Pani informować o ciąży. Jeśli otrzymałaby Pani wypowiedzenie to moze Pani wtedy żądać jego anulowania z uwagi na ciążę. Łatwiej by było jednak od razu poinformować pracodawcę o swoim stanie.
 
Do góry