reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas określony, mama w trakcie urlopu wychowawczego i kolejna ciąża.

Dołączył(a)
5 Październik 2012
Postów
1
Witam serdecznie.

Mam dość trudne pytania do mojej obecnej sytuacji.

Mam umowę o pracę na czas określony - do 26.02.2013. W chwili obecnej przebywam od miesiąca na urlopie wychowawczym ( bezpłatnym ). W międzyczasie dowiedziałam się, że jestem w 6 tygodniu ciąży.
Chciałam jednak zachować prawo do urlopu macierzyńskiego- a co za tym idzie możliwość pobierania pieniędzy.
Czy jest możliwa sytuacja, że rezygnuję w chwili obecnej z urlopu wychowawczego, a na następny dzień przynoszę od lekarza L4? Czy jest to zgodne z prawem? Czy będę dostawać "normalne" wynagrodzenie za pracę na L4? Czy pracodawca przedłuży mi umowę do dnia porodu? Czy po porodzie będzie mi przysługiwać płatny urlop macierzyński?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem
Aneta
 
reklama
Mam umowę o pracę na czas określony - do 26.02.2013. W chwili obecnej przebywam od miesiąca na urlopie wychowawczym ( bezpłatnym ).
urlop wychowawczy jest zawsze bezpłatny.

W międzyczasie dowiedziałam się, że jestem w 6 tygodniu ciąży.
Chciałam jednak zachować prawo do urlopu macierzyńskiego- a co za tym idzie możliwość pobierania pieniędzy.
Do urlopu czy do zasiłku? Bo to dwie różne sprawy.

Czy jest możliwa sytuacja, że rezygnuję w chwili obecnej z urlopu wychowawczego, a na następny dzień przynoszę od lekarza L4?
Tak, choć rezygnacja musi być na Pani wniosek złożony 30 dni przed planowana datą zakończenia urlopu.

Czy jest to zgodne z prawem?
Jesli będzie Pani wtedy Pani niezdolna do pracy to tak, w przeciwnym wypadku nie.

Czy będę dostawać "normalne" wynagrodzenie za pracę na L4?
100% podstawy.

Czy pracodawca przedłuży mi umowę do dnia porodu?
Tak.

Czy po porodzie będzie mi przysługiwać płatny urlop macierzyński?
Urlop nie - będzie Pani bezrobotna, a urlop to przywilej pracownika. Zasiłek macierzyński - tak.
 
Do góry