reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

umowa na czas okreslony-Trzeci miesiac ciazy.jak go liczyc?Prosze o pomoc.

wiola1808

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Kwiecień 2011
Postów
37
witam.moja siostra ma taki problem:Obecnie jest na poczatku ciazy,umowe ma na czas okreslony do 20sierpnia br.Wg jej obliczen 19sierpnia skonczy sie 12sty tydzien ciazy.Moje pytanie jest takie czy umowa zostanie przedluzona do dnia porodu i czy miesiac ciazy liczy sie jako 28dni od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki?bardzo prosze o odpowiedz i z gory dziekuje.
 
reklama
witam.moja siostra ma taki problem:Obecnie jest na poczatku ciazy,umowe ma na czas okreslony do 20sierpnia br.Wg jej obliczen 19sierpnia skonczy sie 12sty tydzien ciazy.Moje pytanie jest takie czy umowa zostanie przedluzona do dnia porodu i czy miesiac ciazy liczy sie jako 28dni od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki?bardzo prosze o odpowiedz i z gory dziekuje.

Zgodnie z orzeczeniem Sadu Najwyższego (I PKN 231/00; OSNAP 2002/21/515) do obliczenia terinu (czasu trwania ciąży) stosuje się art 112 kodeksu cywilnego.
Czyli jesli kobieta miała ostatnią mieisączkę np. 12 maja 2010 to trzeci miesiąc ciąży kończy się 12 sierpnia 2010.
 
Dziekuje za odpowiedz,czyli od 20sierpnia moja siostra staje sie osoba bezrobotna?czy moze nie musi byc w 13stym tyg.ciazy aby umowa zostala przedluzona na mocy prawa?w maju minely 2lata odkad ma umowe na czas okreslony,czy jej umowa nie powinna przejsc na umowe na czas nieokreslony ze wzgledu na ustawe antykryzysowa??dodam iz moja siostra przebywa na urlopie wychowawczym na pierwsze dziecko i konczy on tego samego dnia co umowa na czas okreslony czyli 20sierpnia,ale jesli umowa zostala by przedluzona badz obejmowala by ja ustawa antykryzysowa to ona jest chetna by pracowac w ciazy,a lekarz nie widzi przeciwskazan.prosze o pomoc i pozdrawiam.
 
zapomnialam jeszcze dodac ze jest to jej druga umowa na czas okreslony w tej firmie.pierwsza dostala od 2.07.07r do 30.09.2011r,ale w tym czasie pracodawca przeniosl swoja firme na syna,rozwiazali umowe 30.04.2009r i od 1.05.2011r do 30.09.2011r podpisala nowa umowe.obejmuja ja ta ustawa antykryzysowa???
 
Do góry