reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • UWAGA. 29.03 widzimy się o 11:00

  Psychiatra odpowie na wasze pytania. Musieliśmy przełożyć z dzisiaj Dołącz .

  UWAGA. Link do nagrań ze specjalistami!

  Na razie z położną, pediatrą i ginekologiem położnikiem Zobacz .

  Koronawirus. To musisz wiedzieć.

  Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

umowa na czas okreslony

Beata93

Beatka
Dołączył(a)
11 Marzec 2013
Postów
112
Rozwiązania
0
Witam mam bardzo ważne pytanie ponieważ zaszłam w ciąze i bylam zatrudniona na umowe o prace na czas okreslony. Moje umowy miały wygląd tygodniowy czyli podpisywane byly przez pracownikow co poniedzialek jako kolejna umowa, po oznajmieniu iż jestem w ciązy (wtedy 4 tydzień ciąży) był to środek tygodnia do piątku miałam płacone 80% dniówki a od poniedziałku moje zwolnienie zostało skierowane do zusu i zus płaci i następne zwolnienia mam wysyłać do zusu z czego będę dostawać 200 zł , rozmawiając z pośrednikiem firmy dowiedziałam się że to jest tak jakbym już nie pracowała , a więc czy pracodawca ma prawo tak postąpić czy powinnien przedłużc umowę do czasu porodu?:eek:
 
reklama

E. Słotwińska-Rosłanowska

Ekspert BB. Prawniczka
Dołączył(a)
8 Styczeń 2010
Postów
2 797
Rozwiązania
0
mam bardzo ważne pytanie ponieważ zaszłam w ciąze i bylam zatrudniona na umowe o prace na czas okreslony. Moje umowy miały wygląd tygodniowy czyli podpisywane byly przez pracownikow co poniedzialek jako kolejna umowa, po oznajmieniu iż jestem w ciązy (wtedy 4 tydzień ciąży) był to środek tygodnia do piątku miałam płacone 80% dniówki a od poniedziałku moje zwolnienie zostało skierowane do zusu i zus płaci i następne zwolnienia mam wysyłać do zusu z czego będę dostawać 200 zł
,
Nie wszystko niestety rozumiem w Pani wypowiedzi.

rozmawiając z pośrednikiem firmy dowiedziałam się że to jest tak jakbym już nie pracowała , a więc czy pracodawca ma prawo tak postąpić czy powinnien przedłużc umowę do czasu porodu?
Do czasu porodu z mocy przedłużane są umowy, które trwały powyżej 1 mieisąca i które zakończyły się po upływie 3 m-ca ciąży. U Pani ta sytuacja nie zachodzi.
 
Do góry