reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na okres próbny

Dołączył(a)
15 Październik 2012
Postów
8
Witam !!


Mam pytanie. Jestem zatrudniona na okres próbny 3 miesiące. 23 października kończy mi się umowa i prawdopodobnie szef mi ją przedłuży. No i dowiedziałam się że jestem w ciąży. W dniu w którym kończy mi się umowa będę jakoś w 5 tygodniu ciązy.
Mam pytanie czy mam obowiązek poinformować mojego pracodawcę o zaistniałej sytuacji czy nie muszę?

I czy zaraz po podpisaniu umowy nowej mogę iść na zwolnienie L4 gdyż moja praca wiąże się z dźwaganiem i staniem na nogach przez całe 8 lub czasem więcej godzin, wiec jest dosyć ciężka.

Pozdrawiam
 
reklama
nie znam się na prawie ale z tego co słyszałam na umowie na okres próbnym jak poinformujesz to musi Ci przedłużyć. ale lepiej niech się wypowie prawnik
 
Chciałam wiedzieć tylko jak jest od strony prawnej. Tak żeby zrobić karierę w tej pracy to na to nie liczę. Poprostu chce mnieć zapewnione jakies pieniazki na okres ciazy.
 
Mam pytanie. Jestem zatrudniona na okres próbny 3 miesiące. 23 października kończy mi się umowa i prawdopodobnie szef mi ją przedłuży. No i dowiedziałam się że jestem w ciąży. W dniu w którym kończy mi się umowa będę jakoś w 5 tygodniu ciązy.
Mam pytanie czy mam obowiązek poinformować mojego pracodawcę o zaistniałej sytuacji czy nie muszę?
Nie musi Pani nikogo informować.

I czy zaraz po podpisaniu umowy nowej mogę iść na zwolnienie L4 gdyż moja praca wiąże się z dźwaganiem i staniem na nogach przez całe 8 lub czasem więcej godzin, wiec jest dosyć ciężka.
jesli lekarz tak zdecyduje to tak.
 
a ostatnie pytanie. Kiedy po podpisaniu nowej umowy bezpiecznie mogę powiedzieć że jestem w ciąży i kiedy mogę iść na zwolnienie lekarskie.
 
reklama
Do góry