reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na okres próbny

reklama
I jak powiem od razu to pracodawca mnie nie zwolnii? A słyszałam że kobiety w ciąży są chronione od 3 miesiąca dopiero, ale w sumie nie wiem jaka jest prawda. W czasie podpisania umowy nowej bede w 6 tygodniu. Będzie to umowa o prace na okres 1 roku.
 
W sumie jeśli Pani go poinformuje to nic nie będzie mógł zrobić, ale raczej nie liczyłbym na przedłużenie umowy po powrocie...
 
reklama
Super. Podpisałam umowe, okazało się że jest ona na dwa lata:). Narazie nic nie powiedziałam ale jak mówicie że nie ma prawa mnie zwolnić to pewnie powiem.
Aha i mam ostanie pytanie. czy będąc w ciaży, czy moge np. odmówić pracy w nadgodzinach. Bo w umowie mam napisane 40 godzin tygodniowo ale nigdy tak nie pracujemy, bo co drugą niedziela to jest 13 godzin i za sobotę nie bierzemy wolnego. czyli miresięcznie pracuje około 204 godzin./
 
Do góry