reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na rok a trzy

Dołączył(a)
10 Maj 2019
Postów
2
Witam. Czytałam dużo na temat sytuacji prawnej kobiety i tyle tego czytałam że oszalec idzie.
Planujemy z mężem dziecko. Z końcem października kończy mi się umowa (roczna) po tym czasie umowa zostanie przedłużona na 3 lata. Bardzo chciałabym już teraz ale nie wiem czy w związku z tym nie lepiej poczekać na dłuższą umowę. Czy to robi jakąś różnice? Jeżeli tak to jaka? Jeżeli zaszla bym w ciążę już teraz to umowa by mi się przedłużyła do czasu porodu. A później co? Jak nie będę miała dalej umowy czy przysługują mi jakieś świadczenie? Duża różnica między tym że już nie będę pracownikiem a tym jak Za pół roku zaczne się starać.? Pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
Witam. Czytałam dużo na temat sytuacji prawnej kobiety i tyle tego czytałam że oszalec idzie.
Planujemy z mężem dziecko. Z końcem października kończy mi się umowa (roczna) po tym czasie umowa zostanie przedłużona na 3 lata. Bardzo chciałabym już teraz ale nie wiem czy w związku z tym nie lepiej poczekać na dłuższą umowę. Czy to robi jakąś różnice? Jeżeli tak to jaka? Jeżeli zaszla bym w ciążę już teraz to umowa by mi się przedłużyła do czasu porodu. A później co? Jak nie będę miała dalej umowy czy przysługują mi jakieś świadczenie? Duża różnica między tym że już nie będę pracownikiem a tym jak Za pół roku zaczne się starać.? Pozdrawiam
Zależy od pracodawcy. Ja powiedziałam o ciąży w 10tyg, przepracowałam do 14tyg i poszłam na L4...
Jak w pazdzierniku bedziesz miala skonczone co najmniej 3 miesiace ciazy to pracidawca musi ci przedluzyc umowe do dnia porodu. Oczywiscie jakby chcial to moglby ci normalnie dac umowe na te 3 lata, ale raczej pracodawcy tego nie robia. Jak nie bedziesz miala skonczonego 3 miesiaca ciazy w pazdzierniku to pracodawca w ogole nie musi ci przedluzac umowy. Jesli bedziesz miala umowe przedluzona do dnia porodu to pozniej zasilek na urlopie macierzynskiej wyplaca ci zus, w takiej samej wysokosci w jakiej dostawalabys gdybys wtedy miala umowe. Po 13 miesiacach zasilek sie konczy i tyle. Musisz szukac nowej pracy.
 
Jak w pazdzierniku bedziesz miala skonczone co najmniej 3 miesiace ciazy to pracidawca musi ci przedluzyc umowe do dnia porodu. Oczywiscie jakby chcial to moglby ci normalnie dac umowe na te 3 lata, ale raczej pracodawcy tego nie robia. Jak nie bedziesz miala skonczonego 3 miesiaca ciazy w pazdzierniku to pracodawca w ogole nie musi ci przedluzac umowy. Jesli bedziesz miala umowe przedluzona do dnia porodu to pozniej zasilek na urlopie macierzynskiej wyplaca ci zus, w takiej samej wysokosci w jakiej dostawalabys gdybys wtedy miala umowe. Po 13 miesiacach zasilek sie konczy i tyle. Musisz szukac nowej pracy.
A zasiłek po umowie wynosi tyle samo co na urlopie macierzyńskim?
 
Witam. Czytałam dużo na temat sytuacji prawnej kobiety i tyle tego czytałam że oszalec idzie.
Planujemy z mężem dziecko. Z końcem października kończy mi się umowa (roczna) po tym czasie umowa zostanie przedłużona na 3 lata. Bardzo chciałabym już teraz ale nie wiem czy w związku z tym nie lepiej poczekać na dłuższą umowę. Czy to robi jakąś różnice? Jeżeli tak to jaka? Jeżeli zaszla bym w ciążę już teraz to umowa by mi się przedłużyła do czasu porodu. A później co? Jak nie będę miała dalej umowy czy przysługują mi jakieś świadczenie? Duża różnica między tym że już nie będę pracownikiem a tym jak Za pół roku zaczne się starać.? Pozdrawiam
Zależy od pracodawcy. Ja powiedziałam o ciąży w 10tyg, przepracowałam do 14tyg i poszłam na L4, umowa konczyła mi się w 19 tc, wiedziałam że nie bede w stanie tak długo pracować by ją podpisać (na czas nieokreślony), a tym bardziej ukrywać ciążę [emoji3] mimo że byłam na zwolnieniu, pracodawca dał mi umowę na czas nieokreślony, poszłam, podpisałam, podziękowałam [emoji3]
Nie wiem jak sytuacja wygląda u Ciebie, może jest szansa że da Ci umowę? :)
 
Rozwiązanie
Do góry