reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

umowa na zastępstwo a ciąża

agatkaT

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Grudzień 2010
Postów
994
Miasto
mała miejscowość
Witam. Mam pytanie. Mam umowę na zastępstwo za koleżankę do końca czerwca (ona wraca z urlopu wychowawczego). Od 1 lipca mam dostać umowę (o pracę) na czas nieobecności koleżanki, która idzie na L4, później macierzyński i wychowawczy pewnie (rodzi w sierpniu, ale nie umie określić kiedy wróci do pracy). Mam pytanie czy Kierownik może wypowiedzieć umowę ze mną gdy jestem w ciąży? Czy jeżeli pójdę na L4 to będę miała normalnie płacone chorobowe, później macierzyński/wychowawczy? Bardzo proszę o poradę bo nie wiem czy już mówić kierownikowi że ma szukać kogoś na moje miejsce... Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Mam umowę na zastępstwo za koleżankę do końca czerwca (ona wraca z urlopu wychowawczego). Od 1 lipca mam dostać umowę (o pracę) na czas nieobecności koleżanki, która idzie na L4, później macierzyński i wychowawczy pewnie (rodzi w sierpniu, ale nie umie określić kiedy wróci do pracy). Mam pytanie czy Kierownik może wypowiedzieć umowę ze mną gdy jestem w ciąży?
Wypowiedzieć nie może. Ale czy na pewno pyta Pani o wypoeidzenie? Czy moze o to, czy ta pierwsza umowa może wygasnąć z upływem terminu na jaki została zawarta? Bo wtedy odpowiedź jest - może.
Czy jeżeli pójdę na L4 to będę miała normalnie płacone chorobowe, później macierzyński/wychowawczy?
Jesli bedzie Pani zatrudniona to tak. Poza tym, ze urlop wychowawczy jest bezpłatny.

Pomogłabym konkretniej gdyby wskazała Pani - okres na jaki ma Pani umowę, stan zaawansowania ciaży.
 
o tej pierwszej umowie to wiem, że wygaśnie, bo mam ją do 25.06, ale mam dostać kolejną umowę (1/2 etatu) na czas zastępstwa za koleżankę która rodzi na początku sierpnia. Od dnia 1.07 mam ją zastępować. Oczywistym jest, że koleżanka nie wróci na 100% do końca roku, być może nie będzie jej dłużej. Ja w umowie nie mam mieć konkretnego czasu trwania umowy... Ja mam termin porodu na styczeń. Obecnie jest to 7/8 tydzień. Poprzednie 2 ciąże miałam zagrożone (w 1 ciąży dziecko zmarło w 13 tyg, w 2 ciąży byłam prawie cały czas na podtrzymaniu...) dlatego obawiam się, że nie będę w stanie chodzić do pracy i wykonywać należycie swoich obowiązków! Oczywiście nie chciałabym zostać bez żadnych środków do życia, dlatego pytam czy jeżeli powiedzmy mając umowę na zastępstwo po jakimś miesiącu pójdę na l4, to czy pracodawca może mnie zwolnić bo nie wykonuje powierzonych mi obowiązków? Czy obowiązuje jakaś ochrona kobietę w ciąży w tym momencie?
 
o tej pierwszej umowie to wiem, że wygaśnie, bo mam ją do 25.06, ale mam dostać kolejną umowę (1/2 etatu) na czas zastępstwa za koleżankę która rodzi na początku sierpnia. Od dnia 1.07 mam ją zastępować. Oczywistym jest, że koleżanka nie wróci na 100% do końca roku, być może nie będzie jej dłużej. Ja w umowie nie mam mieć konkretnego czasu trwania umowy... Ja mam termin porodu na styczeń. Obecnie jest to 7/8 tydzień. Poprzednie 2 ciąże miałam zagrożone (w 1 ciąży dziecko zmarło w 13 tyg, w 2 ciąży byłam prawie cały czas na podtrzymaniu...) dlatego obawiam się, że nie będę w stanie chodzić do pracy i wykonywać należycie swoich obowiązków!Oczywiście nie chciałabym zostać bez żadnych środków do życia, dlatego pytam czy jeżeli powiedzmy mając umowę na zastępstwo po jakimś miesiącu pójdę na l4, to czy pracodawca może mnie zwolnić bo nie wykonuje powierzonych mi obowiązków? C
Nie.

zy obowiązuje jakaś ochrona kobietę w ciąży w tym momencie?
Tak
 
Do góry