reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

umowa na zastępstwo a ciąża

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez agatkaT, 23 Maj 2013.

 1. agatkaT

  agatkaT Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam. Mam pytanie. Mam umowę na zastępstwo za koleżankę do końca czerwca (ona wraca z urlopu wychowawczego). Od 1 lipca mam dostać umowę (o pracę) na czas nieobecności koleżanki, która idzie na L4, później macierzyński i wychowawczy pewnie (rodzi w sierpniu, ale nie umie określić kiedy wróci do pracy). Mam pytanie czy Kierownik może wypowiedzieć umowę ze mną gdy jestem w ciąży? Czy jeżeli pójdę na L4 to będę miała normalnie płacone chorobowe, później macierzyński/wychowawczy? Bardzo proszę o poradę bo nie wiem czy już mówić kierownikowi że ma szukać kogoś na moje miejsce... Pozdrawiam serdecznie
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Wypowiedzieć nie może. Ale czy na pewno pyta Pani o wypoeidzenie? Czy moze o to, czy ta pierwsza umowa może wygasnąć z upływem terminu na jaki została zawarta? Bo wtedy odpowiedź jest - może.
  Jesli bedzie Pani zatrudniona to tak. Poza tym, ze urlop wychowawczy jest bezpłatny.

  Pomogłabym konkretniej gdyby wskazała Pani - okres na jaki ma Pani umowę, stan zaawansowania ciaży.
   
 3. reklama
 4. agatkaT

  agatkaT Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  o tej pierwszej umowie to wiem, że wygaśnie, bo mam ją do 25.06, ale mam dostać kolejną umowę (1/2 etatu) na czas zastępstwa za koleżankę która rodzi na początku sierpnia. Od dnia 1.07 mam ją zastępować. Oczywistym jest, że koleżanka nie wróci na 100% do końca roku, być może nie będzie jej dłużej. Ja w umowie nie mam mieć konkretnego czasu trwania umowy... Ja mam termin porodu na styczeń. Obecnie jest to 7/8 tydzień. Poprzednie 2 ciąże miałam zagrożone (w 1 ciąży dziecko zmarło w 13 tyg, w 2 ciąży byłam prawie cały czas na podtrzymaniu...) dlatego obawiam się, że nie będę w stanie chodzić do pracy i wykonywać należycie swoich obowiązków! Oczywiście nie chciałabym zostać bez żadnych środków do życia, dlatego pytam czy jeżeli powiedzmy mając umowę na zastępstwo po jakimś miesiącu pójdę na l4, to czy pracodawca może mnie zwolnić bo nie wykonuje powierzonych mi obowiązków? Czy obowiązuje jakaś ochrona kobietę w ciąży w tym momencie?
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie.

  Tak
   

Poleć forum