reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na zastępstwo a urlop macierzyński

zwolineczka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Maj 2013
Postów
304
Miasto
Warszawa
Witam, jestem nauczycielem kontraktowym w Państwowym Przedszkolu zatrudnionym na umowę na zastępstwo. Umowę podpisałam 1.10.2012 i jest ona zawarta do dnia 31.08.2013. Obecnie jestem w 5 miesiacu ciązy i termin porodu wypada mi na 20.11.2013. Chciałabym się dowiedzieć czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę i czy będzie mi przysługiwał urlop macierzyński?Jeżeli będzie mi przysługiwał to czy w pełnym rocznym wymiarze. dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Witam, jestem nauczycielem kontraktowym w Państwowym Przedszkolu zatrudnionym na umowę na zastępstwo. Umowę podpisałam 1.10.2012 i jest ona zawarta do dnia 31.08.2013. Obecnie jestem w 5 miesiacu ciązy i termin porodu wypada mi na 20.11.2013. Chciałabym się dowiedzieć czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę
Niestety nie. Umowa nie ulegnie przedłużeniu. Art. 177 par 3 kodeksu pracy nie ma zastosowania do umów na zastępstwo.
i czy będzie mi przysługiwał urlop macierzyński?
Z tytułu tej umowy nie bedzie Pani przysługiwał zasiłek macierzyński.
 
Byłam wczoraj na rozmowie z pracodawcą i obiecał mi że podpisze ze mną umowę do dnia porodu. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwał urlop macierzyński??
 
Witam,

Jestem 5 tyg. ciąży, umowę mam do końca roku 2013. Wiem, że pracownica, którą zastępuje raczej nie wróci. Zakładajac tą wersje, moje pytanie brzmi do kiedy powinnam powiadomić pracodwace o ciąży (czy jeśli tego nie zrobię do "któregoś" miesiąca obejmie mnie jakaś kara? Drugie pytanie, przypuśćmy, że pracodawca nie wiedząc o ciąży przedłużył mi umowę, ale kończy się ona przed moim porodem to czy przysługuję mi urlop macierzyński lub jakieś inne świadczenia z tytułu ciąży, porodu itd?
 
Jeszcze jedno Szanowna Pani,

Czy jeśli przedłuży mi tą umowę przypuśćmy na kolejny rok to dostane pełne świdaczenia tj, urlop itd?
 
reklama
Jestem 5 tyg. ciąży, umowę mam do końca roku 2013. Wiem, że pracownica, którą zastępuje raczej nie wróci. Zakładajac tą wersje, moje pytanie brzmi do kiedy powinnam powiadomić pracodwace o ciąży (czy jeśli tego nie zrobię do "któregoś" miesiąca obejmie mnie jakaś kara?
Nie ma Pani takiego obowiązku. Nie moze się Pani jednak powolać na uprawnienia wynikające z bycia ciężarną jesli nie poinfrmuje Pani o fakcie bycia w ciąży.
Drugie pytanie, przypuśćmy, że pracodawca nie wiedząc o ciąży przedłużył mi umowę, ale kończy się ona przed moim porodem to czy przysługuję mi urlop macierzyński lub jakieś inne świadczenia z tytułu ciąży, porodu itd?
Musiałabym znać daty, ale zapene przysługiwałby Pani zasiłek macierzyński po tym jak umowa przedłużyłaby się z mocy prawa do dnia porodu.
 
Do góry