reklama

umowa na zastępstwo

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mulinezja, 28 Listopad 2011.

1. mulinezja

mulinezja Początkująca w BB

Od kilku lat miałam umowę na czas nieokreślony, jednak w czerwcu okazało się że jedna z pracownic jest w ciąży i wybiera się na L4- wówczas mój pracodawca oddelegował mnie na jej stanowisko na 3 m-ce od lipca do września, od października otrzymałam aneks do umowy, z którego wynika iż do czasu powrotu z zasiłku chorobowego, urlopu macierzyńskiego i urlopu wypoczynkowego pracownicy XX ustanawia się nowe warunki zatrudnienia tj. powierzenie obowiązków i wykonywanie pracy na nowym stanowisku, .
    Teraz jednak okazuje się że ja też jestem w ciąży i muszę iść na L4. Jakie świadczenia mi teraz przysługują?

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Ależ Pani ciągle ma umowę na czas nieokreślony. Z Pani postu wynika bowiem, ze została Pani oddelegowana do innej pracy, ale nie zawarto z Panią nowej umowy. Nie można tu mówić o umowie na zastępstwo, ale o oddelegowaniu.
    Jesli chodzi o L4 to ma Pani prawo do świadczeń na zasadach ogólnych.

Czy w ramach nowych warunków ma Pani zmienione wynagrodzenie?

3. reklama
  4. mulinezja

W ramach aneksu do umowy wynagrodzenie zostało podwyższone, oraz zmniejszono mi urlop z 35 do 26 dni.

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Niestety nie wiem jak wyglądał aneks (nowa umowa), nie potrafię tu nic pomóc. Gdyby to było zwykle oddelegowanie (czynność jednostronna) to sprawa byłaby jasna.

6. mulinezja

W takim razie poniżej zacytuje treść aneksu:
    "Pracodawca i pracownik zgodnie oświadczają, że od dnia 1.10.2011r. do czasu powrotu z zasiłku chorobowego, z urlopu macierzyńskiego i urlopu wypoczynkowego pani XXXXX ustalają nowe warunki zatrudnienia tj. powierzenie obowiązków i wykonywanie pracy na nowym stanowisku.......
    2. Płaca zasadnicza wg ..kat. zaszeregowania
    3. Urlop wypoczynkowy (proporcjonalny)za rok 2011 na stanowisku.... oraz 26 dni w każdym kolejnym roku.
    4. Pozostałe warunki umowy pozostają bez zmian."

Poleć forum