reklama

Umowa o dzielo, zlecenie itp

Temat na forum 'Mamy pracujące' rozpoczęty przez Uspent, 23 Listopad 2012.

 1. Uspent

  Uspent Zaangażowana w BB

  Czesc dziewczyny,

  Jak to jest z tymi umowami. Dlaczego pracodawcy (głownie spoza budzetówki) tak często dają takie umowy. Ok, nizsze koszty, ale czytam (i sie z tym zgadzam), że takiemu pracownikowi wcale nie musi zależeć na nalezytym wykonaniu roboty.
   
 2. martysa

  martysa Zaciekawiona BB

  Wykorzystują to, że są ciężkie czasy i ludzie wezmą co się da byle mieć prace. A dla właścicieli jest o wiele korzystniejsza taka opcja, mogą zwolnić kiedy chcą bez żadnych zobowiązań.
   
 3. reklama
 4. Dulce

  Dulce Fanka BB :)

  Poza tym przy umowie o dzieło, czy umowie zlecenie nie przysługuje Ci płatny urlop, no i w ogóle - jeśli chcesz mieć wolne, to musisz się indywidualnie dogadywać, tak samo L4... Masakra... Właściwie takie umowy to dla pracodawcy i niższe koszty, i wygoda.
   
 5. ZielonyLas

  ZielonyLas Początkująca w BB

  Niestety takie są czasy, że pracodawcy chcą płacić jak najmniej za pracownika i żeby najlepiej mógł go w razie wypadku zwolnić w każdej chwili bez konsekwencji ;/ No i nie muszą się martwić, że nie znajdą zastępstwa - teraz ludzie łapią się wszystkiego, nieważne, że umowa śmieciowa... Przygnębiająca rzeczywistość.
   
 6. kusmir

  kusmir Fanka BB :)

  moim zdaniem to wynika głównie z powodu zobowiązań jakie powoduje umowa o pracę...pracodawca ma wówczas więcej obowiązków, a pracownik więcej przywilejów, przy umowie zlecenie nie mamy prawda do urlopu czy L4, a to na prawdę dużo, bo pracodawca wie, że pracownik nie ucieknie na miesiąc, a on zostanie zawalony robotą
   
 7. Kiulik

  Kiulik Fanka BB :)

  Niestety taka prawda, a pracodawcy bardzo często wykorzystują i niewiedze i to że ludzie potrzebują pieniędzy! Coraz częściej zdarza się tak, że oferuja prace jesli np założy się własna firmę i będzie wystawiać faktury - wtedy pracodawca nie opłaca składek, a może sobie sporo wrzucić w koszty, a Ty się człowieku martw sam o siebie i swoja rodzinę
   
 8. Eminem

  Eminem Fanka BB :)

  Umowa o dzieło i umowa o pracę, to jedna z rzeczy, która mocno przeszkadza mi w tym kraju, a za kórą nikt nie chce się wziąć, co jak co, ale w PRL'U ludzie chociaż mieli umowy o pracę zawsze, a tak? Jak tu odłożyć na emeryturę, jak bierzesz to co dają, bo pieniądze są Ci potrzebne teraz?
   
 9. baddor

  baddor Początkująca w BB

  Nie mam nic przeciwko o ile zarobki nie są skrajnie niskie i pozwalają odłożyć niemałą kwotę pieniędzy. Osoba pracująca w oparciu o umowę o dzieło/zlecenie powinna w dłuższej perspektywie pomyśleć o własnym biznesie.
   
 10. reklama
 11. milen

  milen Początkująca w BB

  Wykorzystują sytuację pracodawcy szczególnie tam gdzie jest duże bezrobocie. Ktoś zatrudniony na umowę zlecenie czy dzieło nie jest pracownikiem danej firmy, czyli jakby kimś z zewnątrz. Ponadto taka umowa nie gwarantuje, że codziennie masz minimum 8 godzin pracy. Umowa zlecenie i o dzieło pozwala regulować zatrudnienie do potrzeb pracodawcy. Nie ma potrzeby np. nie ma zamówień, nie pracujesz. Tak w miesiącu możesz przepracować kilka dni mimo umowy na cały miesiąc. Może być szybko rozwiązana bez wypowiedzenia.
   

Poleć forum