reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa o prace a ciąża

Dołączył(a)
26 Wrzesień 2020
Postów
11
Cześć dziewczyny, założyłam tutaj forum, bo słyszałam, ze naprawdę jesteście pomocne. Zwracam się do Was z prośba o pomoc. Zaczęłam prace w żłobku od 1 września ( umowa jest początkowo do końca listopada- a potem przedłuża się na 2 lata z racji tego ze jest to z projektu) powiedzcie mi proszę jak to wyglada jeśli okaże się, ze jestem w tym momencie w ciazy??
1. czy jeśli nie przedłuża mi umowy na koniec listopada to nie dostane żadnej pomocy z ZUS ? Czy w takim przypadku wyląduje totalnie na lodzie? Bez żadnego wsparcia finansowego?? (bedzie to okres krótszy niż 12tc Ciazy)
2. Czy jeśli przedłuża mi umowę to mogę wtedy być spokojna i np w grudniu już poinformować o ciazy i nie cofną mi umowy biorąc pod uwagę, ze na samym poczatku zaszłam w ciąże??
Z mężem staramy się o dziecko już ponad 6 lat, także ze względu na nowo zaczęta prace także nie chciałam zaprzestać starań. 🙁
Pomóżcie proszę jak to wyglada pod względem pomocy finansowej dla matki
 
reklama
1. Jeśli umowa Ci się skończy - to co najwyżej możesz ubiegać się po porodzie o kosiniakowe. ALE - jeśli przed końcem umowy trafisz na L4 i będziesz je kontynuowała aż do porodu - to aż do porodu będzie wypłacane chorobowe (musisz mieć min 30 dni przepracowanych, aby nabyć prawo do zasiłku chorobowego), a po porodzie - kosiniakowe.
2. Jeśli przedłużą Ci umowę, to od razu pierwszego dnia jak powiesz, że jesteś w ciąży, to jesteś chroniona i zwolnić Cię nie mogą. Będziesz mogła skorzystać ze zwolnienia, a po porodzie dostaniesz urlop macierzyński.
 
L4 ???
Ale czy to nie jest tak, ze musiałabym być minimum w 12 tygodniu ciazy przed zakończeniem umowy na okres probny, żeby mi wypłacali do porodu???
Chyba jeśli to byłby np 4/6 tydzień to mi nie przedłuża i nic nie wypłaca tak??
 
Ostatnia edycja:
Z dniem końca umowy, umowa wygaśnie. Ale jeśli pójdziesz na zwolnienie i będziesz na nim do końca ciąży, to ZUS przejmie na siebie wypłatę zasiłku chorobowego od dnia następującego po zakończeniu umowy. Jedyna uwaga - nie możesz mieć ani jednego dnia przerwy w zwolnieniu (nie może być tak, że masz zwolnienie do piątku i kolejne od poniedziałku). Musisz wówczas złożyć dokumenty do ZUS (ZAS-53 oraz Z-10). Tu link do strony ZUS.
 
Oooo naprawdę???
A ja na wszystkich forach czytam, ze muszę być minimum w 3 miesiącu ciazy w dniu wygaśnięcia umowy żeby mi wypłacili zwolnienie chorobowe do dnia porodu, bo jeśli byłabym nawet w 11 tc to mi się nie należy.
Pewna masz ta informacje? 😶
Ogromnie dziękuje za odpowiedzi
 
@Majka1234 Spróbuję wyjaśnić różnicę.

1. Jeśli koniec umowy wypada po 3 m-cu ciąży, to musi ona zostać przedłużona do dnia porodu - masz wówczas możliwość pójścia na chorobowe, a po porodzie jest Ci wypłacany zasiłek macierzyński (ze średniej z wypłat).

2. W przypadku, gdy koniec umowy przypada przed skończeniem 3 m-ca ciąży - umowa nie zostaje przedłużona do dnia porodu i nie przysługuje wówczas zasiłek macierzyński (można ubiegać się o kosiniakowe). Jednakże jeśli w trakcie trwania umowy pójdziesz na zwolenienie, które będzie trwało nawet do dnia porodu, to wówczas ZUS przez cały ten okres będzie wypłacał zasiłek chorobowy. Trzeba tylko złożyć wyżej wymienione dokumenty do ZUS, bo nie dzieje się to automatycznie. Zwolnienia wówczas są wystawiane na poprzedniego pracodawcę.
 
@Majka1234 Spróbuję wyjaśnić różnicę.

1. Jeśli koniec umowy wypada po 3 m-cu ciąży, to musi ona zostać przedłużona do dnia porodu - masz wówczas możliwość pójścia na chorobowe, a po porodzie jest Ci wypłacany zasiłek macierzyński (ze średniej z wypłat).

2. W przypadku, gdy koniec umowy przypada przed skończeniem 3 m-ca ciąży - umowa nie zostaje przedłużona do dnia porodu i nie przysługuje wówczas zasiłek macierzyński (można ubiegać się o kosiniakowe). Jednakże jeśli w trakcie trwania umowy pójdziesz na zwolenienie, które będzie trwało nawet do dnia porodu, to wówczas ZUS przez cały ten okres będzie wypłacał zasiłek chorobowy. Trzeba tylko złożyć wyżej wymienione dokumenty do ZUS, bo nie dzieje się to automatycznie. Zwolnienia wówczas są wystawiane na poprzedniego pracodawcę.

Czyli jak pracuję w przedszkolu i umowę mam do końca sierpnia a rodzę w czerwcu to też należy mi się macierzyński? (To moja 2 umowa w tym przedszkolu).
 
Tak. Do końca sierpnia jesteś na urlopie macierzyńskim, a jak skonczy się umowa to składasz do ZUS wniosek o zapłatę zasiłku macierzynskiego za pozostały okres macierzynskiego/rodzicielskiego.
 
reklama
Do góry