reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa o pracę do wrzesnia

Martini007

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Maj 2020
Postów
23
Witam. Mam pytanie. Umowę w pracy mam do 10 września. Pracuje w tej firmie 3 lata. I tutaj rodzi się pytanie... Czy jeżeli zaszłabym w ciążę np. w lipcu czy w sierpniu to mam pieniążki wypłacane do dnia porodu a późniejj idę na macierzyński, czy... Słyszałam że ciąża musi ukończyć 3 miesiąc przed końcem umowy o pracę bo gdy np. Zajdę w sierpniu to żadne pieniążki mi się nie należą... Ktos rozwieje moje wątpliwości??

I jeszcze jedno pytanie. Staramy się już od roku o dzidziusia. Pół roku sami, później poszłam do gin i sprawdził że wszystko jest ok, tylko nie podobały mu się liczne pęcherzyki wokół jajników. Nie jest to niby PCOS i powiedział że od zapisanych tabletek to zniknie i uda się. Od pół roku biorę ovarin i acard i nic... Partner wyniki ma książkowe. Ktos był w podobnej sytuacji? Pozdrawiam i przepraszam że tak się rozpisałam. To mój pierwszy post, a mam milion wątpliwości...
 
reklama
Rozwiązanie
Każdy inaczej pisze... Nie wiadomo kogo słuchać.. Dziewczyny wyżej już mówiły że trzeba mieć skończony 3 miesiąc i zacząć 4 miesiąc ciąży a ty teraz mówisz o 4 tygodniu ciąży...

Przeczytaj przepisy, mówią o 3 miesiącu.

4 tydzień by Cię chronił gdybys była na stałej umowie a pracodawca chciałby Cię zwolnić. Wtedy i w 1 tygodniu ciąży nie może (tak, prawo działa tu wstecz).
@kasiaa91 I jeszcze do tego trzeba dodać, że zapłaci jeszcze za niewykorzystany urlop, kiedy to pracownica była na zwolnieniu. Czyli kolejna miesięczna pensja... Aaa zapomniałam - przecież pracodawcy śpią na pieniądzach, więc dla nich to pikuś...

Dla mnie to straszne.
Jako kobieta i to kobieta w ciąży zatrudniona na etacie a nie będąca pracodawcą chciałabym by prawo pracy było zmienione na korzyść pracodawcy.
Aktualne prawo chroni kobiety chcące wyłudzić macierzyński i idące na L4 od razu po podpisaniu umowy, a ciężko pracującym i ambitnym kobietom psuje sytuacje na rynku pracy - dlatego statystycznie zarabiamy mniej od mężczyzn, dlatego wolniej awansujemy...
Kobiety kobietom mogą za to podziękować...
 
reklama
Bzdura. Umowa trwa do września, by była przedłużona z urzędu trzeba być wtedy w minimum 3 miesiącu ciąży.

Do autorki - nie lepiej postarać się i mieć umowę przedłużoną już na nieokreślony i wtedy planować ciąże ?

Uważasz że ktoś teraz przedłuży jej umowę, skoro wszędzie zwalniają? Pracodawca już pewnie przebiera nogami żeby nie przedłużać. Nie mogli zwolnić za dużo, bo nie dostaliby dopłat rządowych, a to przecież nie będzie zwolnienie.
 
Ba

ba nawet jesli np 10 wrzesnia okazalo sie ze jesyes w 4 tygodniu ciazy tez przysluguje Ci wynagrodzenie i urlop macierzynski bo w ciazy bylas jeszcze pracujac :)
Każdy inaczej pisze... Nie wiadomo kogo słuchać.. Dziewczyny wyżej już mówiły że trzeba mieć skończony 3 miesiąc i zacząć 4 miesiąc ciąży a ty teraz mówisz o 4 tygodniu ciąży...
 
Uważasz że ktoś teraz przedłuży jej umowę, skoro wszędzie zwalniają? Pracodawca już pewnie przebiera nogami żeby nie przedłużać. Nie mogli zwolnić za dużo, bo nie dostaliby dopłat rządowych, a to przecież nie będzie zwolnienie.

Zależy jaka to branża. Są takie, które na koronawirusie nie tracą.
A Jeśli to jedna z dotkniętych to tym bardziej należy chyba zadbać o swój i dziecka dobrobyt zamiast planować macierzyństwo na bezrobociu?
 
Każdy inaczej pisze... Nie wiadomo kogo słuchać.. Dziewczyny wyżej już mówiły że trzeba mieć skończony 3 miesiąc i zacząć 4 miesiąc ciąży a ty teraz mówisz o 4 tygodniu ciąży...

Przeczytaj przepisy, mówią o 3 miesiącu.

4 tydzień by Cię chronił gdybys była na stałej umowie a pracodawca chciałby Cię zwolnić. Wtedy i w 1 tygodniu ciąży nie może (tak, prawo działa tu wstecz).
 
Rozwiązanie
Do góry