reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa o pracę i ZUS

Dołączył(a)
28 Listopad 2019
Postów
1
Cześć wszystkim, razem z żoną planujemy założyć rodzinę . Moja żona od początku września ma podpisaną umowę o pracę na dwa lata. Jest to Jej pierwsza umowa w tej firmie.
Moje pytanie brzmi kiedy moglibyśmy zacząć starać się o dziecko żeby pracodawca nie unieważnił umowy oraz żeby ZUS się nie przyczepił do oszustwa.
Moja żona słyszała , że pół roku to bezpieczny staż w nowej pracy żeby zająć w ciążę . Sprawa mnie zainteresowała , a w Internecie nie znalazłem informacji na ten temat.
Czy 2-3 miesiące od podpisania umowy to za wcześnie na dziecko ?
Pozdrawiam
 
reklama
Cześć wszystkim, razem z żoną planujemy założyć rodzinę . Moja żona od początku września ma podpisaną umowę o pracę na dwa lata. Jest to Jej pierwsza umowa w tej firmie.
Moje pytanie brzmi kiedy moglibyśmy zacząć starać się o dziecko żeby pracodawca nie unieważnił umowy oraz żeby ZUS się nie przyczepił do oszustwa.
Moja żona słyszała , że pół roku to bezpieczny staż w nowej pracy żeby zająć w ciążę . Sprawa mnie zainteresowała , a w Internecie nie znalazłem informacji na ten temat.
Czy 2-3 miesiące od podpisania umowy to za wcześnie na dziecko ?
Pozdrawiam
Starania zacznijcie najlepiej już. Jeśli to prawdziwa praca to ZUS nie ma się do czego przyczepić. Nie ma nic podejrzanego w tym, że ktoś jest w ciąży po 3 miesiącach.
W mojej byłej pracy dziewczyna zaszła w ciążę od razu na umowie próbnej zleceniowej. Druga umowa miała być o pracę. Poszła do pracodawcy, powiedziała prawdę i poszli jej na rękę. Dali jej umowę o pracę , żeby dostała macierzyński.
Takie obawy mogą się brać z naglośnionych afer gdy bezrobotna kobieta prosiła kogoś z rodziny kto ma działalność, żeby ją zatrudnił na wysokim zusie, a po miesiącu okazywało sie, że jest w ciąży.
Poza tym starania mogą trwać miesiąc, pol roku, rok... Więc przy umowie na 2 lata czym szybciej zaczniecie tym większa szansa, że zdazycie "obrócić" z ciąża i macierzyńskim, wyrobicie się w dwa lata i będzie miała do czego wracać ;)
Powodzenia
 
Pamiętajcie tylko że L4 ZUS wylicza na podstawie ostatnich 12miesiecy przepracowanych. Ja miałam umowę zlecenie od lutego 2016, później zmieniona na o prace od 1.10.2016 A na L4 ciążowe poszłam od konca maja 2017. Problemów żadnych nie mialam
 
Pamiętajcie tylko że L4 ZUS wylicza na podstawie ostatnich 12miesiecy przepracowanych. Ja miałam umowę zlecenie od lutego 2016, później zmieniona na o prace od 1.10.2016 A na L4 ciążowe poszłam od konca maja 2017. Problemów żadnych nie mialam
Wylicza z 12 miesięcy, o ile były one przepracowane cały czas u tego samego pracodawcy, u którego się pracuje w momencie pójścia na L4. Jak ktoś zmienia pracę w międzyczasie, to średnią wylicza się na podstawie miesięcy przepracowanych u nowego pracodawcy (jeśli ktoś u nowego pracodawcy pracuje 3 miesiące, to liczy się średnia z 3 miesięcy).
 
Do góry