reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa o prace na czas określony a ciąża

Sonka123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Luty 2021
Postów
331
Hej,

mam problem natury kadrowej, 31.07 kończy mi się umowa na czas określony, od 01.08 mam dostać umowę na czas nieokreślony (3 umowa u tego samego pracodawcy), 31.07 wchodzę w 13 tydzień ciąży, czyli teoretycznie pracodawca musi przedłużyć ze mną umowę, ale pytanie, jeżeli powiem teraz o ciąży to czy tylko przedłuży mi umowę do dnia porodu czy już na czas nieokreślony ze względu, że przepracowałam już w tej firmie 33 miesiące?
Na razie nikt w pracy nie wie o ciąży, chciałam powiedzieć dopiero po przedłużeniu umowy, ale mamy planowo 3 tygodnie urlopu od 01.07 i później kolejny planowy urlop na, który zabraknie mi już dni urlopowych i wolałabym, żeby znaleźli kogoś na moje zastępstwo, a ta osoba zdążyła się przyuczyć.
 
reklama
A dlaczego mają szukać kogoś na zastępstwo? Jesteś chora?
I jaki to planowy urlop skoro nie masz urlopu, bo nie rozumiem
Jeżeli chodzi o planowy urlop, co roczny urlop dla całego zakładu pracy, proszę nie dążyć tematu, że pracodawca nie może narzucić tylu dni urlopu, itd. tak jest i tyle...

Zastępstwo na czas L4 w ciąży oraz urlopu macierzyńskiego.
 
A dlaczego masz być na l4?
Ale to mam rozumieć, że chce Cię wysłać na dodatkowy płatny urlop?
Od dnia 01.07 do 21.07 mamy rozplanowany urlop wypoczynkowy, następnie wracamy do pracy i od dnia 14.08 do 18.08 kolejny tydzień wolnego, który musimy również pokryć urlopem wypoczynkowym i na ten urlop zabraknie mi dni urlopowych, stąd chciałam iść szybciej na L4…
 
Od dnia 01.07 do 21.07 mamy rozplanowany urlop wypoczynkowy, następnie wracamy do pracy i od dnia 14.08 do 18.08 kolejny tydzień wolnego, który musimy również pokryć urlopem wypoczynkowym i na ten urlop zabraknie mi dni urlopowych, stąd chciałam iść szybciej na L4…
Sesn pytania jest taki, kiedy lepiej poinformować pracodawcę przed czy po przedłużeniu umowy?
 
reklama
Do góry