reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa przedłużona do nia porodu ,a możliwość jej przedłuzenia w każdej chwili?

Aniołeczekk

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2009
Postów
17
Miasto
Białystok
Mam takie pytanie do Pani
Miałam umowe do dnia 20 lutego 2010 w tym czasie juz bylam na zwolnieniu w ciazy w 4 miesiacu pracodawca przedluzyl mi umowe do dnia porodu tzn firma .... czy z racji takiej umowy kierownik moze mi w kazdej chwili przedłuzyc ja normalnie zebym miala prawo do urlopu macieżyńskiego..?
 
reklama
Pani umowa jak rozumiem została przdłużona do dnia porodu z mocy prawa. Nie ma przeciwwskazań by pracodawca podpisał z Pania kolejną umowę (na dowolny okres). Jesli taką umowę Pani podpisze, będzie Pani miała prawo do urlopu macierzyńskiego (przynajmniej do części, a to zalezy od okresu na jaki zostanie zawarta umowa). Fakt, że jest Pani na zwolnieniu nie ma tu nic do rzeczy.

W chwili obecnej (umowa przedłużona do dnia porodu) nie ma Pani prawa do urlopu macierzyskiego, ma Pani jednak prawo do zasiłku macierzyńskiego.
 
Do góry