reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa zlecenie a ciąża

nadalka

Mama Igusi <3
Dołączył(a)
28 Listopad 2011
Postów
4 381
Miasto
Giżycko
Witam. Mam pytanie. Byłam zatrudniona na umowę o pracę od 1 października 2010 do 30 września 2011. od 1 października mam umowę zlecenie do tej pory (do 30 października 2012)

i mam w związku z tym pytanie, gdyż odkąd się dowiedziałam że jestem w ciąży od razu powiedziałam w pracy tj. 26 październik 2011. od tej pory są odprowadzane od mojej pensji dodatkowe składki do zus. między wpłacanymi składkami nie ma przerwy.

czy to możliwe że w moim przypadku trzeba je wpłacać 90 dni aby iść na l4. obecnie jestem już na zwolnieniu i wiem że dopiero 90 dni minie 1 lutego. ale chcę się upewnić czy na pewno te pieniążki zus będzie mi wypłacał.

a gdy urodzę czy otrzymam zasiłek macierzyński? czy będzie on trwał tak jak na urlopie macierzyńskim 20 tygodni.
I czy jeżeli będę chciała wykorzystać dodatkowe 4 tygodnie to gdzie mam się o to zwrócić skoro już nie będę pracownicą ze względu na skończoną umowę.

dziękuję za odp i pozdrawiam .
 
reklama
Mam pytanie. Byłam zatrudniona na umowę o pracę od 1 października 2010 do 30 września 2011. od 1 października mam umowę zlecenie do tej pory (do 30 października 2012)

i mam w związku z tym pytanie, gdyż odkąd się dowiedziałam że jestem w ciąży od razu powiedziałam w pracy tj. 26 październik 2011. od tej pory są odprowadzane od mojej pensji dodatkowe składki do zus. między wpłacanymi składkami nie ma przerwy.
Jak mam to rozumieć? Czy została odprowadzona składka za październik? Od kiedy podlega Pani dobrowolnemu chorobowemu z tytułu umowy zlecenia?
 
Właśnie , tak obliczyłam że był miesiąc przerwy. październik nie był opłacony, dopiero od listopada czyli 1 lutego będzie 90 dni.
Moja księgowa niby dzwoniła do zusu i tak jej powiedzieli że jak będą opłacane składki 90 dni to będę miała zwolnienie i zasiłek płatny.
Tylko tak się zastanawiam, bo czytałam ze to musi być 180 dni, nie wiem, może jest jakaś ulga dla ciężarnych?
 
tak, tak, ta składka , która nie jest normalnie odprowadzana na umowie zleceniu. :)
i jeszcze te pytanko, jak będę chciała się zgłosić o dodatkowe 4 tyg macierzyńskiego to mam się kierować do zusu? z góry dziękuję.
 
Do góry