reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa zlecenie a zwolenienie lekarskie - Pilne

Mama Boo

Mama Zinella i Whitmona
Dołączył(a)
25 Lipiec 2005
Postów
2 013
Miasto
Górny Śląsk
Witam,
mam bardzo pilną sprawę. Mój mąż od 01 lipca ma dostać umowę zlecenie.Czy będąc zatrudnionym na taką umowę przysługuje 80% wynagrodzenia tak jak jest w przypadku umowy o pracę ? Mąż ubezpieczony jest "przy mnie".
 
reklama
No właśnie problem polega na tym, że umowa będzie dopiero od dziś, więc nie wiadomo jakie składki będą odprowadzane. Jak pisałam ja ubezpieczam męża zdrowotnie.
 
No właśnie problem polega na tym, że umowa będzie dopiero od dziś, więc nie wiadomo jakie składki będą odprowadzane. Jak pisałam ja ubezpieczam męża zdrowotnie.

Zgadza się, czytałam że to Pani ubezpiecza męża, ale od dziś powinno się to zmienić. Nie może Pani ubezpieczać męża, który pracuje na zlecenie.
 
Rozumiem, czyli jeśli dostanie umowę zlecenie i pracodawca będzie go ubezpieczał to ja muszę to wycofać. A jeśli nie będzie go ubezpieczał zdrowotnie ? Jest taka możliwość ?
 
Do góry