reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

umowa zlecenie

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez agulek80, 20 Październik 2010.

 1. agulek80

  agulek80 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mam pytanie, czy będąc na urlopie macierzyńskim, a później na wychowawczym, mogę świadczyć usługi na umowę zlecenie dla innej firmy niż mój pracodawca?
   
 2. Melulu

  Melulu TP 15.01.2009 r.

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Możesz, natomiast powinna być to taka praca, która nie przeszkadza Ci w osobistym sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Jeśli jest inaczej, to pracodawca ma prawo odwołać Cię z wychowawczego.
  Świadczenie pracy na zlecenie powinnaś zgłosić do obecnego pracodawcy, bo jeśli wynagrodzenie otrzymywane przez Ciebie przekracza pewną minimalną kwotę, Twój pracodawca nie będzie naliczał składek do ZUS, bo będą one płacone od zlecenia.
   
 3. reklama
 4. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Może troszkę uporządkuję to, co powiedziała Melulu.
  Na urlopie macierzyńskim może Pani wykonywać zlecenia bez ograniczeń, nie jest to powód do utraty zasiłku, pracodawca nie może odwołać z takiego urlopu choćby nawet zlecenie uniemożliwiało opiekę nad dzieckiem.
  Na wychowawczym zlecenie można wykonywać tylko w takim zakresie, któy nie uniemożliwia sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. W przeciwnym razie pracodawca może Panią odwołać z urlopu. Jak pisała Melulu fakt posiadania innego tytułu do ubezp. należy zgłosić pracodawcy.
   

Poleć forum