reklama

Umowa zlecenie

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez olciaaa, 29 Październik 2012.

1. olciaaa

olciaaa Fanka BB :)

Dzien dobry :) Jestem w 16 tygodniu ciazy i od roku pracuje na umiowa zlecenie ( umowa konczy mi sie 31.12.12) i chcialam sie zapytac jakie mam prawa do macierzynskiego ? i czy pracodawca musi mi przdluzyc umowe do dnia porodu ? i jak to jest z tym macierzynskim ? Na poczatku ciazy mialam pewne problemy lezalam w szpitalu i mialam zwolnienie L4 na miesiac i dzisiaj rozmawialam z szefowa to mi powiedziala ze nie przedluzy mi umowy poniewaz ona nie wie jak to bedzie jak bede sie czula itp ;/ i troche sie denerwuje bo chcialabym zeby mi ta umowe przedluzyla bo sa mi potrzebne pieniadze ... i co do tego macierzynskiego to jak to sie liczy ? czy jest jakas kwota ustalona czy jak ? skaldki chorobowe mam placone ...

2. Carlaa

Carlaa Gość

Umowa zlecenie nie gwarantuje ciągłości zatrudnienia, nie jest to stosunek pracy, tylko umowa cywilno-prawna. Szefowa nie ma żadnego obowiązku przedłużania takiej umowy, może ją w każdej chwili rozwiązać.

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Do urlopu macierzynskiego nie ma Pani prawa, bo urlop to uprawnienie pracownicze.
    Co do zasiłku macierzynskiego - umowa kończy się przed porodem więc tez nie będzie się nalezal.

Nie. pani umowa to umowa cywilna, a nie umowa o pracę. Tutaj nie ma mowy o ochronie.

5. olciaaa

Dziekuje za odpowiedz :) a jezeli poszlabym na zwolnienie to wtedy nie moze mnie zwolnic i np mialabym te zwolnienie do porodu to wtedy nalezalby mi sie ten zasilek macierzynski ? I np jakbym jeszcze raz porozmawiala z szefowa i poszlaby na takie cos ze przedluzylaby mi ta umowe do dnia porodu to ile tego zasilku macierzynskiego bym dostawala ?

Ostatnia edycja: 29 Październik 2012
  6. E. Słotwińska-Rosłanowska

Ale tu nie mam mowy o wypowiedzeniu tylko o wygasnięciu umowy. A to nastepuje określonego dnia bez znaczenia czy jest pani wtedy zdolna do pracy, czy nie.

7. olciaaa

ahaa ale jezeli jednak przedluzylaby mi ta umowe to bedzie mi przyslugiwal ten zasilek czy nie ?

8. E. Słotwińska-Rosłanowska

jeżeli poród nastąpiłby w czasie trwania zlecenia, od kórego odprowadzanoby składki chorobowe to zasiłek by przysługiwał

Poleć forum