reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

#umowa

Madziaaa1996

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Listopad 2020
Postów
21
Halo hallo kto mi podpowie w firmie pracuje od 23 stycznia 2018 i teraz miałam umowę od 31.grudnia 2019 do 31.grudnia.2020 zaszła w ciąży ostatni dzień mojej miesiaczki był 27.września czy jeśli nie przedłuża mi w grudniu umowy to czy jak im powiem że jestem w ciąży będą musieli przedłużyć mi umowę i upłyną już te 3 miesiące
 
reklama
Halo hallo kto mi podpowie w firmie pracuje od 23 stycznia 2018 i teraz miałam umowę od 31.grudnia 2019 do 31.grudnia.2020 zaszła w ciąży ostatni dzień mojej miesiaczki był 27.września czy jeśli nie przedłuża mi w grudniu umowy to czy jak im powiem że jestem w ciąży będą musieli przedłużyć mi umowę i upłyną już te 3 miesiące
Policz sobie, kiedy będziesz w 12 tygodniu. Jeżeli przed 31 grudnia to muszą ci przedłużyć umowę do dnia porodu.
 
Halo hallo kto mi podpowie w firmie pracuje od 23 stycznia 2018 i teraz miałam umowę od 31.grudnia 2019 do 31.grudnia.2020 zaszła w ciąży ostatni dzień mojej miesiaczki był 27.września czy jeśli nie przedłuża mi w grudniu umowy to czy jak im powiem że jestem w ciąży będą musieli przedłużyć mi umowę i upłyną już te 3 miesiące
Jeśli okres miałaś 27 września to 31 grudnia będziesz plus minus w 14 tygodniu i pracodawca musi przedłużyć umowę do dnia porodu.
 
Nie musisz czekać aż upłyną 3 miesiące - możesz powiedzieć od razu, a i tak jesteś chroniona i już nie będą mogli Ciebie zwolnić i będą musieli przedłużyć do dnia porodu (tu nawet aneks do umowy nie bedzie potrzebny).
 
reklama
A to nie jest tak że od października się liczy i co miesiąc to 28 dni do końca grudnia będą 3 miesiące i to będą 84 dni A nie 85 czy ta końcówka września też się liczy ?
Musisz mieć skończone 12 tygodni ciąży. 31 grudnia będziesz 13+4, bo sprawdziłam na kalkulatorze.
 
Do góry