reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowy o pracę...jak to z nimi jest???

nikol273

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Grudzień 2012
Postów
55
Miasto
Kraków
Witam
I bardzo proszę o pomoc bo nie rozumiem jak to jest z tymi umowami...
Pierwszą umowe o prace dostałam 8.11.2011roku do 7.02.2012roku,potem drugą od 8,02.2012 do 31.12.2012r. teraz prawdopodobnie jestem w 5 tygodniu ciąży a 2 dni temu dowiedzialam sie że nie dostane umowy na czas nieokreslony(a myślałam,że trzecia umowa musi być taką umową) lecz znowu na rok tzn od 01.01.2013 do 31.12.2013 o ciąży nie wiedza.
Moje pytanie jest odnośnie tego co dalej tzn.jesli urodzę dziecko we wrześniu to czy na macierzyńskim bede tylko do konca trwania umowy czyli 31.12.2013 i nie przedłuza mi juz umowy czy na macierzynskim bede tyle ile mi sie nalezy oczywiscie płatnie??
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziekuje i pozdrawiam
 
reklama
I bardzo proszę o pomoc bo nie rozumiem jak to jest z tymi umowami...
Pierwszą umowe o prace dostałam 8.11.2011roku do 7.02.2012roku,potem drugą od 8,02.2012 do 31.12.2012r. teraz prawdopodobnie jestem w 5 tygodniu ciąży a 2 dni temu dowiedzialam sie że nie dostane umowy na czas nieokreslony(a myślałam,że trzecia umowa musi być taką umową) lecz znowu na rok tzn od 01.01.2013 do 31.12.2013 o ciąży nie wiedza.
Co do zasady ma Pani rację, ale we wskazanym przez Panią czasie obowiązywał tzw. pakiet antykryzysowy, który tę sytuację zmianiał.

Moje pytanie jest odnośnie tego co dalej tzn.jesli urodzę dziecko we wrześniu to czy na macierzyńskim bede tylko do konca trwania umowy czyli 31.12.2013 i nie przedłuza mi juz umowy czy na macierzynskim bede tyle ile mi sie nalezy oczywiscie płatnie??
Do końca umowy będzie Pani na urlopie macierzynskim, potem wypłatę zasiłku przejmie ZUS. Będzie Pani miąła wypłacany zasiłek tak długo, jak długo byłaby Pani na urlopie macierzynskim.
 
Do góry