reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Upadek z łóżka.

Carinea

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Luty 2019
Postów
311
Moje 7 mies dziecko dziś spadło z kanapy wysokość 40 cm. Obserwowałam nie widzę nic niepokojącego w zachowaniu. Upadło na brzuch. Na głowie nie ma śladów, nie ma śladów nigdzie.
Dzwoniłam do pediatry kazała obserwować.
Nie mogę przestać o tym myśleć czuje się okropnie był to moment.
Proszę powiedzieć czy komuś coś takiego się przytrafiło i na co konkretnie zwracać uwagę?
Gdyby nie obecne sytuacja to pewnie bym już była po wizycie w przychodni ...
 
reklama
Rozwiązanie
Mój synek też w podobnym wieku spadł z łóżka, dokładnie wiem co czujesz i rozumiem Cię. Postaraj się nie panikować tylko obserwuj dziecko.
Pozdrawiam i życzę zdrówka
Poczekaj aż zacznie chodzić i wspinać się na meble, toaletę, parapet itp...
Dopiero się najesz nerwów! Najpierw się strasznie przejmowałam każdym siniakiem i uderzeniem, teraz daję kubeczek jogurtu z lodówki i sam przykłada do guzów 😅
 
Przede wszystkim się nie martw!
Mój syn też ok miesiąc temu- miał trochę ponad 7 miesiecy wypadł z wózka, w którym spał - upadł na plecy, rumor był niesamowity.. Ja ledwo żywa (zawał, palpitacje, globus) martwiłam się kilka dni..
Trzeba obserwować i reagować w razie wymiotów lub zmiany zachowania...
Mamaminionka- racja!! Mój syn od kilku dni już pewnie śmiga, ale albo się potknie albo cos na siebie zrzuci albo nogi mu się splątają.. Tylko spokój może nas uratować :)
 
Dziecko spadło z łóżka. Co powinno nas zaniepokoić w jego zachowaniu?
Niepokojące, odbiegające od normy objawy, które wystąpią po upadku, powinny szybko zostać skonsultowane z lekarzem. Jeśli zauważysz któryś z poniższych, nie zwlekaj:

  • utrata przytomności,
  • wymioty,
  • gorączka,
  • otępienie,
  • długi, nieokreślony, nagły płacz dziecka, trudny do uspokojenia,
  • zawodzenie,
  • apatia,
  • brak apetytu i trudności z jedzeniem,
  • wzmożona senność.
 
Do góry