reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Upadki, siniaki i guzy

Naur chyba nasze bobasy nie beda raczkowac moj tez nie znosi lezec na brzuszku ale dobrali sie z Julka. :laugh:
One odrazu przejda do pionu ;D
 
reklama
Mój synuś na razie tylko siedzi, jak go posadzę i to już od pewnego czasu bez podparcia. Ale leżeć na brzuszku nie chce. Próbuję go tak kłaść,żeby nauczył się samodzielnie siadać i nic. Trzeba poczekać. Dziecko samo wie, co i kiedy chce robić i każde ma swoje tempo.
Można próbować zachęcać je ćwiczeniami, ale nic na siłę. Samo poczuje w pewnej chwili taką potrzebę. Starszy syn raczkował jak miał 10 miesięcy, a podciągał się do stania jak miał 11, chodził dopiero po 14 miesiącu więc na razie nie ma pośpiechu.Nie było to takie złe, bo dłużej miałam spokój, jak zaczął się samodzielnie przemieszczać to dopiero się zaczęło. Pięciu minut nie usiedział na miejscu!!!
 
NAUR ZGADZAM SIĘ Z EWCIK - NIC NA SIŁĘ .
SYNEK MOJEJ KOLEŻANKI NIE RACZKOWAŁ W OGÓLE , A ZACZĄŁ CHODZIĆ JAK MIAŁ
14 MIESIĘCY . TERAZ MA JUŻ 10 LAT I JEST WSZYSTKO OK.
DZIEWCZYNY CIESZCIE SIĘ , ŻE WASZE MALEŃSTWA JESZCZE LEŻĄ !!!!!!
PÓŹNIEJ NIE BĘDZIE TAK SŁODKO - NOGI BOLĄ OD LATANIA ZA SZKRABEM :laugh: , A MY JESTEŚMY DUUUUUŻO SŁABSZE KONDYCYJNIE OD NASZYCH DZIECI :laugh: A ILE BAŁAGANU W DOMU!!!!!!
POWODZENIA
MAGDA
 
moje potomstwo pierwszy raz usiadlo we wrzesniu, ale potem sobie przerwe zrobilo i tak na dobre zaczelo siadac z poczatkiem pazdziernika. czyli powiedzmy majac jakies 8 miesiecy.

co do raczkowania to technike zna, ale rzadko stosuje. woli zdecydowanie przemieszczac sie w wersji 'maly komandos', czyli czolgajac sie na brzuchu. jak sie zapomni, przeraczkuje kawalek, ale wraca na brzuch. poczyna tak sobie jakos od sierpnia, ale na dobre rozkrecil sie we wrzesniu.
 
Mój miał 7,5mc  jak siedział samodzielnie...a raczkowac zaczął bardzo szybko ....po tym jak usiadł.Pozdrawiam
 
a tak w ogole pytanie dotyczy umiejetnosci siadania, czy siedzenia jako takiego. bo to powazna roznica czasami. dziecko, ktore siedzi posadzone wcale nie musi umiec siadac samodzielnie.
 
reklama
Moja Maja ma 7,5 miesiąca.
Oczywiście siedzi już pewnie jak się ją posadzi ale sama nie potrafi jeszcze usiąść. Raczkowac też nie potrafi...
 
Do góry