reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Upichćmy coś: pysznego (kalorycznego:p) i dietetycznego

ania_zywa Oooo mamusiu :szok: ale mi smaka zrobilas <nonono> :-p Dziadkom smakowala a Hani ?
Bo mi Ala zajada takie owoce ale osobno,NIGDY zmieszane razem,nawet galeretki zabardzo nie lubi :crazy:
miskahxc ja cos takiego robilam ,szwagier dal mi przepis ... DOBRE :-) i o dziwo Ala wszamila jednego :rofl2:
 
reklama
Zywa u mnie Ala ma tak samo,mogla by jesc i jesc banany :-)

a probowalas placuszki bananowe ? bo Ala je BAAARDZOOO LUBI :happy:

Składniki:

2 szkl. mąki
2 jajka
3 duże banany
ok. szkl. wody
ćwierć łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
olej
Wykonanie:

Do miski wybijamy białko z jajek, dodajemy szczyptę soli i ubijamy na sztywno. Do drugiej miski wsypujemy mąkę, żółtka, proszek do pieczenia, wlewamy wodę i miksujemy na gładką masę o konsystencji gęstej śmietany. Trzy banany rozgniatamy widelcem by były widoczne grudki i dodajemy do miski wraz z ubitą pianę. Mieszamy delikatnie. Na rozgrzaną patelnię wlewamy olej i kładziemy łyżką przygotowane ciasto formując małe placuszki.

Po wyciagnieciu posypujemy cukrem pudrem albo cynamonem,mozna tez polac polewa czekoladowa !!
 
Ania żywa ta sałatka przecudna..Mniam,mniam,chyba dziś się skuszę i zrobię:tak:
A ja polecam Wam naleśniki z parówką i serem,zapiekane w bułce tartej.Też łatwe i szybkie do zrobienia,a ja bardzo lubię:)
Smażycie naleśniki na słono z dodatkiem pieprzu i wegety,zawijacie w to plasterek sera żółtego i parówkę,obtaczacie w jajku i bułce tartej i podsmażacie:) Pychotka:)
 
femme fatal a co w tym takiego dziwnego?Przecież naleśnik to zwykły kawałek ciasta więc nadaje się właściwie do wszystkiego:) Ja też nie dawno dostałam ten przepis,wypróbowałam i jest naprawdę świetne:) Ty też spróbuj:)
 
Jesli jush mowa po nalesnikach to ja rowniez robie z miesem mielonym :)

Miesa mielonego ( pol kg)
pieczarki( jak to lubi)
2 cebula
Pomidor
papryka
kukurydza
ser zolty ( jak kto lubi )


Podsmazayc pieczarki , mieso mielone , cebule wszystko osobno :) W kostke pokroic papryke i pomidor :) Odsaczamy kukurydze :) Ser zolty zetrzec na tarce :) Wszystko razwem mieszamy az sie polaczy mozna dodac troszke bulki tarte to bedzie sie lepiej trzymalo !

Smazymy nalesniki :) a nastepnie zawijamy w nie farsz podobnie jak na krokiety ukladamy w brytwanie i posypujemy starty zoltym serem , ilosc dowolna jak kto lubi :) Zapiekamy okolo 30 min ( mozna dlzuej jezli ktos lubi przypieczony serek z gory :)

A nastepnie nakladamy na talerzyki i wcinamy :) Polecam z ketchupem :D Smacznego zuycze :)
 
A ja zapomniałam napisać,że te parówki to muszą być ugotowane;) I też polecam z keczupem:)
 
Specjalnie dla Pani Zywicielki :-)

Farszcz do golabkow !! Banalny jak snieg w zimie :-)

Składniki:
-paczka ryzu
-laska kielbasy zwyczajnej
- jedna duza cebula
-pieprz,sol,maga

Wykonanie:
Gotujemy ryz,cebulke i kielbase kroimi w kostke i podsmazamy na patelni(moja mama czasami nie smazy kielbaski). Jak sie zarumieni a ryz sie ugotuje mieszamy skladniki i przyprawiamy do smaku !!
Potem to juz tylko zawijamy w liscie kapusty , smazymy na patelni zdwoch stron !!
Polecam do tego sos pomidorowy !!

Smacznego :happy:
 
reklama
Dziewczyny mam pytanko :D Ma moze ktoras z Was przepis na domowa pizze ?? bardzo bym chciala zrobic a wole jakis sprawdzony przepis niz z neta ::)
 
Do góry