reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Upichćmy coś: pysznego (kalorycznego:p) i dietetycznego

Miska ja znam bardzo dobry przepis ,wiele razy robilysmy Ja z mama ;-)

Skladniki:
30dag maki
3 dag drozdzy
ok.pol szklanki mleka
1 jajko
tarta galka muszkatolowa
1/3 kostki masla roslinnego albo margaryny
2 lyzki oleju
2 lyzki koncentratru pomidorowego
15 dag pieczarek
15 dag szynki
1 papryka
3 lyzki tartego sera
1 lyzka tluszczu
sol
przyprawy

Wykonanie:
Przygotowac ciasto drozdzowe przyprawione galka muszkatalowa i rozciagnac je rowno palcami na wysmarowane tluszczem blasze.Posmarowac olejem i koncentratem pomid. ,umyte pieczarki,pokrojone i podsmazone ulozyc na ciescie,pokroic papryke i szynke w plastry a nastepnie polozyc .Przyprawiamy i Wszystko posypujemy startym serem .

Mam nadzieje ze zrozumialas ;-) nawet mozna Ja przechowywac w lodowce kilka godzin zanim sie bedzie pieklo !!

SMACZNEGO :happy:
 
reklama
Mam prosbe :) Napiszcie mi ktoras :) Jak sie robi krupnik :p Bo nie wiem :D:D hehe a tte internetowe przepisy to kiszka :/ A ja chce taki sprawdzony :) Zeby dzieci tez lubialy :p z gory dzieki :)
 
KRUPNIK

Składniki:

-udko z indyka
-kilka marchewek
-pare ziemniakow
-kasza jeczmienna-szklanka
-korzen pietruszki
-cebula
-natka pietruszki
-ziele ang i lisc laurowy
-so i pieprz

Wykonanie:
Ugotowac wywar,czyli rosol :-p ( ja czesto robie tak ... w niedziele np. robie rosl a w poniedzialek z tego rosolu robie rozne zupki.wtedy moim zdaniem jest lepsza).Dodajemy wloszczyzne-oprocz ziemniakow i dalej gotujemy,nastepnie dajemy ziemniaki pokrojone w kostke i wczesniej sparzona kasze .Gotowac do tej pory az zmiekna !! na samym koncu doprawiamy sola,pieprzem,dajemy natke pietruszki!! mozna dodac tez lyzke smietany albo szczypte cukru !! .. kto jak tam woli ....

Uwaga przepis pisalam w glowy :-) ale spoko kobietki krupnik robilam miliony razy ;-)

SMACZNEGO :happy:

PS. jak komus nie wyjdzie TO NIE MOJA WINA poprostu ktos bedzie beztalenciem :-p:laugh2:
 
Zapomnialam napisac ze ja czasami smaze boczek w kosteczke i wrzucam do zupy ;-)

Zywa oooo ja tez dodaje do zup i mies specyfik P z niemiec-przypomina troszeczke wegete ale z tego mozna zrobic naprawde rewelacyjne zupki-nie trzeba nawet dawac zadnych kostek rosolowych ani przypraw !!

a Hania lubi jesc taki zupki jak dodajesz papryczki ??
 
Zywa wlasnie sie zastanawiam jak robisz :-)wsumie ja doprawiam zupy podwzgledem smakowym Ali a rodzice czy brat jak sobie nalewaja na talerze to doprawiaja !!
a co do odlewania ja pewnie bym musiala pol garczka odlac dla Ali-taki lakomczuch zup z Niej jest :rofl2:
 
Polna pizza wyszla zajebista jednym slowem cudna miodzio :D:D Moj to chyba codziennie bedzie kazal ja robic bo zjadl prawie cala blache :D dawaj jesce jakies przepisy na jakies pysznosci :p
 
reklama
Do góry