reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Upichćmy coś: pysznego (kalorycznego:p) i dietetycznego

firanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Marzec 2008
Postów
3 540
Miasto
Poznań
No więc proszę o przepisy na jedzonko i na ciasta :) Ja po ciąży nadal jestem łasuchem,tyle,że na diecie. Jednak po zakończeniu jej zamierzam rzucić się w wir pichcenia. Zamieszczam przepis na:

( sorry za brak Polskich liter ale kopiuje je z płyty z przepisami,gdzie nie kalałam się językiem Polskim)

Baaardzo mięciutki sernik:

1 kg twarogu
1/2 szkl oleju
2 budynie smietankowe
2 jaja
6 zoltek
1 szkl cukru
3 szkl mleka

cale jaja i zoltka utrzec z cukrem.
dodac twarog. jesli mieszamy normalnym robotem - nalezy ser wczesniej przemielic. jesli uzywamy robota wielofunkcyjnego, wybieramy miske z nozami i wrzucamy ser w kawalkach - maszyna ta swietnie sobie z nim poradzi.
dodajemy budynie w proszku, pozniej olej.
wlewamy 3 niepelne szklanki mleka. konsystencja bedzie bardzo plynna, ale o to chodzi.
sernik pieczemy okolo godziny w 200*C. nalezy sprawdzic patyczkiem czy jest gotowy.

mozna tez ubic pozostale bialka z 6 lyzkami cukru i nalozyc na sernik okolo 15 minut przed wyjeciem z pieca.

mozna rowniez mase serowa wylac na uprzednio przygotowane ciasto kruche.

Szukam dobrego wypróbowanego przepisu na babkę drożdżową.
 
reklama
Ja mam sprawdzony przepis na babke drozdzowa!
Składniki :
ciasto:
150 ml mleka
100 g cukru
50 g wiórków kokosowych
50 g masła
50 g rodzynków
20 g drożdży
2 szklanki mąki pszennej
2 żółtka
aromat rumowy
polewa czekoladowa:
50 g mlecznej czekolady
1 łyżka mleka
1 łyżka margaryny

ponadto:
tłuszcz do wysmarowania formy
wiórki kokosowe do dekoracji


Wykonanie :
Ciasto:
Drożdże rozkruszyć , zasypać 1/4 części cukru, rozetrzeć i poczekać aż się rozpuszczą .
Dodać 1/5 mąki i część podgrzaćnego mleka (tak aby uzyskać konsystencję gęstej
śmietany).
Dokładnie wymieszać i odstawić do wyrośnięcia.
Rodzynki sparzyć i odsączyć na sicie.
żółtka utrzeć z pozostałą częścią cukru.
Do wyrośniętego rozczynu dodać utarte żółtka, pozostałą mąkę , mleko i zarobić ciasto.
Następnie wyrobić ciasto (powinno odchodzić od ręki).
Masło roztopić i dodać do ciasta wraz z rodzynkami, wiórkami kokosowymi, aromatem
rumowym i ponownie wyrobić .
Ciasto włożyć do wysmarowanej tłuszczem formy z o średnicy 21 cm i pozostawić
do wyrośnięcia.
Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec w temperaturze około 180 stopni przez 35 - 45
minut.

Polewa czekoladowa:
Składniki na polewę włożyć do rondla i podgrzać do połączenia składników mieszając,
zagotować.

Babka drożdżowa:
Ostudzoną babkę oblać ciepłą polewą i obsypać wiórkami kokosowymi.​
 
Oooo cos dla mnie :-) chodziaz mi sernik nie wychodza-nie wiem czemu :crazy:

ale podam dobry i latwy przepis na kruche obwarzanki - Ala je strasznie lubi :rofl2:
Skladniki:
40dag maki pszennej
25 dag masla
10 dag cukru pudru
4 zoltka gotowane
2 zoltka surowe
1 lyzeczka proszku do pieczenia
1 cukier waniliowy
sok z cytryny

Wykonanie:
Maslo utrzec z cukrem pudrem i waniliowym,dodac surowe zoltka,przetarte przez sitko ugotowane zoltka a na koniec sokz cytryny,make z proszek do pieczenia.Wyrabiamy ciasto.pozniej z ciasta toczymy male waleczki i formujemy z nich obwarzanki.Piec az sie zarumienia a po wystawieniu posypujemy pudrem !! Mi sie zawsze udaja

Dziekuje,dziekuje :-D:-D:-D
 
o masakra dziewczyny ! taka mnie teraz ochota na ciasto naszła ! ...i co teraz ? len jestem to po 1 a po 2 nie jestem zbyt dobra w kuchni więc sama sobie nie zrobię :-p może mama gdzieś da radę kupić :-)
 
madzik1388 Dawaj go ... tesciowa dala mi duuuzooo sera i musze cos z nim zrobic :-D a mama powiedziala ze Ona sernika robic nie bedzie bo juz wzyciu zrobila ich mnostwo a ze ja jestem mloda gospodynia to powinnam sie uczyc :rofl2:
ja robilam sernik podobny do tego co pisala firanka ale za chiny mi nie wyszedl :wściekła/y:
wiec moze Twoj pzepis mi sie uda :happy:
 
SERNIK ZAPIEKANY:
2 jajka
0,5 szkl cukru
0,5 szkl maki
kisiel wisniowy
kakao
1/4 margaryny
cwierc łyzki proszku do pieczenia

2cale jajka ubic 0,5 szkl cukru, nastepnie dodac make i proszek. na koniec do przygotowanej masy dodajemy 2 lyzki kislu i rozpuszczona margaryne. wszystko dobrze wymieszac. Wyłozyc na blache i piec w temp 180stopni, sprawdzajac wykalaczka czy sie upieklo.

Robimy drugi placek taki sam, tylko zamiast kislu dodajemy 2 lyzki kakao, i z plackow wycinamy szklanka kola, i przekladamy je z jednego placka do drugiego dla efektow wizualnych, jesli nie chcemy to nie musimy tego robic
MASA SEROWA:
1kg sera
0,5 kostki masla
o,5 kostki margaryny
6 jaj
1,5 szkl cukru pudru
2 lyzki maki ziemniaczanej
zapach cytrynowy

Ser przekrecic przez maszynke. ucieramy margaryne, maslo, cukier i żółtka, do tej masy dodajemy ser i ucieramy. Dodac make, zapach, i ubite bialka. Mase dzielimy na pol, kladziemy placek czerwony z brazowymi kolkami, mase serowa, kladziemy placek brazowy z czerwonymi kolkami i ser, i zapiekamy w temp 180stopni az ser nabierze ladnego brazowego koloru, po wylaczeniu piekarnika zostawiamy ciasto na kilka minut w piekarniku
 
Piękne nie pytajcie się czy któraś coś chce tylko dawajcie przepisy :) i piszcie te które wykorzystałyście i jak się sprawdziły :)
 
to ja wam maly sekrecik zdradze, czasem trzeb ubic bialko na sztywna piane, ale jesli zoltka odrobinka wpadla to sie nie ubije.. lub bardzo slabo. czy wpadlo czy nie dobrze jest dodac szczypte soli, w zaleznosci co sie robi bo jak np slodka pianke na bezy to lepiej sobie darowac albo mniej niz szczypta soli, bowiem mi przez przypadek z solniczki polecialo za duzo... i slodkie bezy mialy nieco oryginalny smak :-D i dzieki tej soli sie slicznie balka ubija ;-)
 
reklama
a co do ciasta, przepyszne kruche ciasto z pianka bezowa

1 kostka margaryny
3 szklanki maki
2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 lyzki cukru
2 lyzki smietany
4 zoltka

zmieszac to razem z tym ze margaryne rozpuscic i troche przestudzic
zagniesc ciasto podzielic je na 3 czesci(lepiej jak ta trzecia jest mniejsza) .jedna (wieksza) wylepic blache posmarowana maslem i oproszona tetarta bulka.
jedna(wieksza) z pozostalych czesci ciasta rozmieszac z 2 lyzkami kakao .schowac do zamrazalnika razem z reszta ciasta.
na ciasto na blasze nalozyc dzemu lub powidel .
ubic bialka na sztywna piane z 1 szklanka cukru.
Na warstwe dzemu na blasze utrzec na tarce kakaowe ciasto wyjete z zamrazalnika .na to nalozyc piane.
na piane utrzec na tarce pozostale ciasto(mniejsze). piec w srednio goracym piekaeniku ok.180 st. ok 1 godz.
 
Do góry