reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uprawnienia ojca dziecka

wiolonczela42

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Lipiec 2009
Postów
1 773
Witam serdecznie , przebywam na urlopie rodzicielskim, mam dwójkę dzieci ( aktualnie dzieci chore ) , czy mężowi w związku z tym przysługuje opieka na chore dzieci, jeżeli ja jestem w domu ( sama nie czuję się najlepiej), i czy ma prawo do 2 dni opieki w roku. Mąż pracuje w służbach mundurowych? Serdecznie dziękuję
 
reklama
przebywam na urlopie rodzicielskim, mam dwójkę dzieci ( aktualnie dzieci chore ) , czy mężowi w związku z tym przysługuje opieka na chore dzieci, jeżeli ja jestem w domu ( sama nie czuję się najlepiej),
Ojciec dziecka ma prawo do zwolnienia w celu sprawowania opieki nad dzieckiem chorym jeśli dowiedzie, ze nie ma innej osoby, która moze taka opiekę sprawować tj. jesli Pani stan zdrowia uniemożliwia sprawowanie opieki.

i czy ma prawo do 2 dni opieki w roku.
Jesli Pani nie wykorzystała tych dni - ojciec dzieci ma prawo z nich skorzystać. Nie ma tu znaczenia, ze Pani jest na urlopie.
 
Do góry