reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uprawnienia rodziców po poronieniu/ urodzeniu martwego dziecka

Dziewczyny, jestem tu nowa i mam pytanie.
Poroniłam w 16 tygodniu tj. 13.06.2017r.
Mąż złożył stosowne dokumenty u siebie i u mnie w pracy do ubezpieczalni - ja nie miałam głowy zajmować się czymś takim.
Kadrowa męża wysłała wniosek i akt urodzenia dziecka martwego do PZU w dniu wczorajszym - już dzisiaj mamy pieniądze na koncie.
Czy orientujecie się może jak to wygląda w Warcie? Czytałam, że ponoć migają się od wypłaty i wyznaczyli sobie 23 tydzień jako granicę wypłaty świadczenia. Czy jest to zgodne z Konstytucją? Czy pisał ktoś może odwołanie? przyniosło ono jakiś pozytywny skutek ?
 
reklama
Dziewczyny, jestem tu nowa i mam pytanie.
Poroniłam w 16 tygodniu tj. 13.06.2017r.
Mąż złożył stosowne dokumenty u siebie i u mnie w pracy do ubezpieczalni - ja nie miałam głowy zajmować się czymś takim.
Kadrowa męża wysłała wniosek i akt urodzenia dziecka martwego do PZU w dniu wczorajszym - już dzisiaj mamy pieniądze na koncie.
Czy orientujecie się może jak to wygląda w Warcie? Czytałam, że ponoć migają się od wypłaty i wyznaczyli sobie 23 tydzień jako granicę wypłaty świadczenia. Czy jest to zgodne z Konstytucją? Czy pisał ktoś może odwołanie? przyniosło ono jakiś pozytywny skutek ?
Witaj. Przykro mi że i Ciebie to spotkało. W większości ubezpieczalni nie wyplacają pieniędzy za poronienie. A strata ciąży do 23 tc uznawane jest jako poronienie a od 24 tc jako poród. Ubezpieczalnie jasno interpretują, że ubezpieczenie obejmuje poród i śmierć dziecka. Czyli po 24 tc.
Ja poroniłam na przełomie 19/20 tc i też nic nie dostałam.

Ps. PZU pod tym względem jest ok że nie patrzy w którym tyg ciąży doszło do poronienia. Dla nich ważne jest, by był akt urodzenia martwego dziecka.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No właśnie póki co Warta w ogole się nie odezwała, więc nie wiem czy już szykują decyzję odmowną czy będą jeszcze mnie wzywać do dostarczenia wypisu ze szpitala. Przedstawiłam tylko akt urodzenia martwego dziecka, przecież na tej podstawie oni nie wiedzą, który był to tydzień ciąży.
 
Właśnie sprawdziłam maila, odezwali się, aby uzupełnić dokumentację o dokumentację szpitalną, z której wynikać będzie tydzień ciąży zdarzenia. Żałośni są. Taką kasę się płaci do miesiąc, nikt na złość im tego raczej nie robi, aby wykorzystać przysługujące świadczenie. Czy miał ktoś z nimi do czynienia? Warto pisać odwołania? czytalam, że to niezgodne z Konstytucją
 
Właśnie sprawdziłam maila, odezwali się, aby uzupełnić dokumentację o dokumentację szpitalną, z której wynikać będzie tydzień ciąży zdarzenia. Żałośni są. Taką kasę się płaci do miesiąc, nikt na złość im tego raczej nie robi, aby wykorzystać przysługujące świadczenie. Czy miał ktoś z nimi do czynienia? Warto pisać odwołania? czytalam, że to niezgodne z Konstytucją
Wiesz co nie wiem czy jest to zgodne z konstytucją czy nie, ale to nie tylko Warta tak ma. Ja mialam w Amplico i też mi nie wypłacili. Odwołania nic nie dały. Mało tego, oni twierdzą, że to nie jest wina ubezpieczalni tylko Państwa, że tak precyzuje przepisy. Nie potrzebnie wymyślili że do 23 tc to jest poronienie a potem śmierć dziecka. Mogli to ujednolicić i byłoby bez problemów. No ale cóż... Takie nasze prawo

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej,
Odświeżam temat .
jestem po...
2 dni w szpitalu temu przeszłam zabieg łyżeczkowania .
Mam natomiast do Was pytanie prawne .
Chciałabym uzyskać skrócony urlop macierzyński.
Próbkę oddał mąż do badań genetycznych aby poznać płeć.
Czytałam w internecie ze akt martwego urodzenia można uzyskać nie później niż 7 dni po poronieniu.
Niestety 3 dni mamy czekać czy owy plod nada się na badanie no i tydzien na wynik no i kolejne 3 dni na wystawienie zaświadczenia przez szpital, żeby w końcu iść do USC .
Niestety przepisy się zmieniły i nie można wpisac płeć domyślna.
Dodam, że zakończenie ciąży obliczyli mi na 9 tydzień a w OM 11 tydzień.
Jak to wszystko wygląda?
Czy jestem w stanie załatwić taki akt z USC ?
 
reklama
Hej,
Odświeżam temat .
jestem po...
2 dni w szpitalu temu przeszłam zabieg łyżeczkowania .
Mam natomiast do Was pytanie prawne .
Chciałabym uzyskać skrócony urlop macierzyński.
Próbkę oddał mąż do badań genetycznych aby poznać płeć.
Czytałam w internecie ze akt martwego urodzenia można uzyskać nie później niż 7 dni po poronieniu.
Niestety 3 dni mamy czekać czy owy plod nada się na badanie no i tydzien na wynik no i kolejne 3 dni na wystawienie zaświadczenia przez szpital, żeby w końcu iść do USC .
Niestety przepisy się zmieniły i nie można wpisac płeć domyślna.
Dodam, że zakończenie ciąży obliczyli mi na 9 tydzień a w OM 11 tydzień.
Jak to wszystko wygląda?
Czy jestem w stanie załatwić taki akt z USC ?
Witaj. Oczywiście że możesz uzyskać taki akt tylko musisz poczekać na wyniki odnośnie płci. Później z tym wynikiem musisz udać się do szpitala i on musi zgłosić do urzędu stanu cywilnego że taka sytuacja miała miejsce i tam wydadzą Ci skrócony akt urodzenia martwego dziecka. Dopiero wtedy razem z dokumentami musisz zgłosić to do zusu i na tej podstawie będziesz miała 8 tygodniowy urlop macierzyński. Dodam jeszcze, że przysługuje Ci jeszcze zasiłek pogrzebowy, pod warunkiem że będziesz miała dokumenty i pochowasz dziecko. Chodzi tutaj o fakturę z zakladu pogrzebowego, księdza itd

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry