reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uprawnienia rodziców po poronieniu/ urodzeniu martwego dziecka

Jesli posiadacie akt urodzenia z informacja ze dziecko urodziło sie martwe to ubezpieczalnia powinna wypłacić.
Odmowic mogą jedynie jak przedstawicie np wypis ze szpitala z ad o tc
W moim przypadku ubezpieczalnia wymagała dokumentacji medycznej typu kartę ciąży i wypisu ze szpitala. Na tej podstawie wypłacali świadczenia

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Wszystko się okaże niebawem.
Nadal czekamy na wyniki z genetyki o płci dziecka i jak już dostaniemy, to zaczynamy działać, ale szczerze mówiąc, wątpię, czy cokolwiek wypłacą, na pewno powiedzą, że była to za wczesna utrata dziecka i nic się nie należy...
Powiedzcie mi proszę, czy orientujecie się może, czy w przypadku l4 ciążowego, a później chorobowego po poronieniu, jeśli będę wracać do pracy, będzie obowiązywało mnie pójście do lekarza medycyny pracy?
Czy po skończeniu skróconego macierzyńskiego, będę mogła wziąć urlop wypoczynkowy, czy dopiero wtedy jak ewentualnie załatwię lekarza medycyny pracy?
Pozdrawiam
 
Hej,
Odświeżam temat .
jestem po...
2 dni w szpitalu temu przeszłam zabieg łyżeczkowania .
Mam natomiast do Was pytanie prawne .
Chciałabym uzyskać skrócony urlop macierzyński.
Próbkę oddał mąż do badań genetycznych aby poznać płeć.
Czytałam w internecie ze akt martwego urodzenia można uzyskać nie później niż 7 dni po poronieniu.
Niestety 3 dni mamy czekać czy owy plod nada się na badanie no i tydzien na wynik no i kolejne 3 dni na wystawienie zaświadczenia przez szpital, żeby w końcu iść do USC .
Niestety przepisy się zmieniły i nie można wpisac płeć domyślna.
Dodam, że zakończenie ciąży obliczyli mi na 9 tydzień a w OM 11 tydzień.
Jak to wszystko wygląda?
Czy jestem w stanie załatwić taki akt z USC ?
Ja kartę martwego urodzenia odbieralam 3 tygodnie po zabiegu. Zabieg miałam 23 grudnia, a materiał mogliśmy pobrać z miejsca gdzie były wykonywane badania histopatologiczne dopiero po ich zakończeniu. Szpital nie robił żadnych problemów, dlatego że czekaliśmy na wyniki z badań ustalenia płci. Ważne żeby w ciągu 3 dni od uzyskania karty martwego urodzenia zgłosić się do urzędu w sprawie wydania aktu urodzenia martwego dziecka.

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja kartę martwego urodzenia odbieralam 3 tygodnie po zabiegu. Zabieg miałam 23 grudnia, a materiał mogliśmy pobrać z miejsca gdzie były wykonywane badania histopatologiczne dopiero po ich zakończeniu. Szpital nie robił żadnych problemów, dlatego że czekaliśmy na wyniki z badań ustalenia płci. Ważne żeby w ciągu 3 dni od uzyskania karty martwego urodzenia zgłosić się do urzędu w sprawie wydania aktu urodzenia martwego dziecka.

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
Wszystko jest uzależnione w którym tygodniu ciąży doszło do poronienia. Szpital zgłosi do USC urodzenie martwego dziecka pod warunkiem, że będzie znana płeć dziecka.

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie, poroniłam w 15 tyg. nie znam się na tych całych procedurach..

W szpitalu nie wiedziałam, że mam możliwość pochowania dziecka, pielęgniarka przyszła i kazała podpisać że kieruje "resztki do spopielenia", nie wiem kompletnie co dalej i w sumie zastanawiam się co tam jezczze podpisałam, bo nawet nie wiem...

Nie widziałam nawet maluszka :( na IP lekarz wyjął kruszynkę do worka na śmieci później rzucił na podłogę, bardzo to przeżyłam...

Czy muszę to gdzieś zgłaszać? Nie wiem czy można było poznać płeć. Pobrano tylko próbkę do badań histop. Na wypisie mam napisane że odbiór za 3 tyg. I tyle w sumie wiem.

Czy szpital zgłaszał do USC? Czy wgl dostanę kartę urodzenia? Nic nie zalatwialam. Po prostu wyszłam ze Szpitala i tyle... Nie wiedziałam co muszę a co powinnam zrobić. Jestem 3 tyg po poronieniu.

Czy w takiej sytuacji gdy mam tylko wypis ze Szpitala warto składać go do ubezpieczalni ISIC? Czy warto składać o zapomogę na studiach?

Co jeszcze muszę zrobić? Kompletnie nie wiem od czego zacząć.
Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty. W 15 tygodniu płeć powinna być już możliwa do określenia. Musisz zgłosić się do szpitala po zaświadczenie o martwym urodzeniu, z tym aktem do urzędu miasta żeby wydać akt urodzenia dziecka martwego. Jeśli nie da się ustalić płci, trzeba wypożyczyć materiał do badania my to robiliśmy w testdna.

A co do zachowania lekarza, wykazał brak szacunku dla Twojego dziecka więc ja złożyłabym skargę do dyrekcji szpitala, Żeby uchronić inne kobiety przed takim lekarzem.
 
reklama
Do góry