reklama

Uprawomocnienie sie postanowienia - terminy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez danpol007, 22 Lipiec 2011.

1. danpol007

danpol007 Początkująca w BB

Witam, mam pytanie dotyczące uprawomocnienia sie postanowienia o zmianie wyroku rozwodowego w zakresie władzy rodzicielskiej...
    Otóż w dniu 06.07.11 Sąd wydał postanowienie o powierzeniu mi wykonywania władzy rodzicielskiej i ograniczył matce władzę. Pani sędzia mowiedziała że od postanowienia matka może się odwołać poprzez złożenie wniosku o uzasadnienie postanowienia (na co miała 7dni od dnia odczytania) i 14 dni na apelację. Jak teraz mam liczyć czy owe postanowienie jest już prawomocne, czy od dnia ogłoszenia, gdyż matka naszych dzieci nie wniosła o uzasadnienie, czy mam brać pod uwagę 21 dni a nie 14 na uprawomocnienie? Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam Daniel

2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

21 dni. Mimo iż przed wniesieniem apelacji zaleca się uprzednie wystąpienie o uzasadnienie wyroku, możliwe jest wniesienie apelacjin bez posiadania wyroku z uzasadnieniem.proszę tez pamiętać, że mimo iż po 14 dniach do sądu nie wpłynąl wniosek o uzasadnienie, matka mogła złożyć taki wniosek w terminie wysyłając go listem poleconym. Wtedy takie pismo trafia do akt z tydzień później.

Poleć forum