reklama
 1. Szukasz niebanalnych prezentów. Zobacz, o potrafią wyczarować babyboomowe mamusie. Sama tworzysz unikalne rzeczy? Napisz do mnie! czekam na maila od ciebie. aniaslu

  Zamknij powiadomienie

"Uprowadzenie Córki" względem ojca

Temat na forum 'Forum dla Taty' rozpoczęty przez KrzysztofZiomek, 25 Lipiec 2018.

 1. Szanowni Koledzy i Koleżanki temat dla mnie bardzo trudny...
  W kwietniu tego roku otrzymałem rozwód ze swoją byłą żoną na zasadzie " porozumienia stron" Ze związku małżeńskiego posiadamy 2 letnią córkę Igę. Wyrok sądu jasno wskazuje że oboje rodzice mają takie samo prawo do małoletniej czyli oboje mamy prawo wybrać szkołę miejsce pobytu oraz ewentualne leczenie naszej córki. Sąd niestety nie uwzględnił podziału zobowiązań kredytowych które zostały zawarte na moją osobę w trakcie trwania związku małżeńskiego. Niestety zarabiając w Polsce 2200 zł jednocześnie zobowiązania miesięcznie wynosiły 1800 nie byłem w stanie pokryć wszystkich kosztów i zostałem zmuszony na wyjazd do Niemiec. Tutaj jest 2 miesiące i stać mnie na to by w sierpniu pojechać do Polski odwiedzić swoją córkę i rozpieszczać ją przez cały tydzień. okazuje się jednak do mojej córki nie ma w Polsce bo ta obecnie przebywa w Anglii Nie znam adresu bo jej matka nie chce mi go podać. Dowiedziałem się również że około miesiąc temu zostawiła dziecko pod opiekę dziadkom oczywiście bez uzgodnienia tego ze mną i nie byli to opiekunowie prawni sama zaś wyjechała do Anglii w poszukiwaniu pracy.
  Bez mojej zgody dziecko opuściło kraj wyrobioną mu dowód osobisty Z tego co wiem to można paszportu już niekoniecznie i nie mam z nią kontaktu 13 sierpnia Chcę zobaczyć córkę jest to niemożliwe bo jej nie ma w Polsce.
  Czy istnieje jakakolwiek możliwość ukarania mojej byłej żony Czy ja mam jakieś prawa?
  Dodatkowo żona była złożyła wniosek do sądu o możliwość decydowania o wyłącznym w miejscu przebywania mojej córki bez mojej zgody nie przebywam w Polsce także korespondencja odbija się od byłego adresu zameldowania i sąd może uznać że nie jestem zainteresowany tą sprawą i przyzna rację mojej byłej żonie.
  co mam robić Proszę o pomoc.
   
 2. reklama
 3. Dżasta :)

  Dżasta :) Fanka BB :)


  Witaj.

  Wydaje mi się, że skoro była żona złożyła wniosek to powinna być jakaś rozprawa prowadzona w tej sprawie, więc powinieneś dostać list w tej sprawie i podać do sądu przede wszystkim swój aktualny adres zamieszkania . No i tak samo Ty masz prawo złożyć wniosek do sądu o niestosowanie się byłej żony do wyroku sądu i podać te sytuacje w których się nie stosuje czyli m.in to że wywiozła dziecko do Anglii bez Twojej zgody i nie podanie adresu pobytu dziecka oraz to że przez jakiś czas dziecko nie było pod jej opieką bo wyjechała sama bez dziecka...

  Trzymam kciuki za dobry finał tej sprawy ;)
   

Poleć forum