reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uraz u 10-miesieczniaka.

Elencza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2020
Postów
5 336
Drogie Mamy,
Mój syn (10mc) biegał po pokoju i potknął się o zabawkę (często mu się zdarza, bo uwielbia deptać po zabawkach), niefortunnie przewrocil się na szafkę- krew zauważyłam na ząbkach (przy jedynce, która ledwo wyszla, dwojka cala)- ale to raczej z wargi, bo ma małą rankę.
Płakał, ale uspokoił się przy piersi, zasnął.
Jak myślicie, zabrać do lekarza albo dentysty..?
Miałyście takie urazy u Waszych maluchów..?
 
reklama
Mój syn co chwila ma takie urazy. Ostatnio też uderzył się buzią o kant szafki. Krew poleciała, na szczęście urazu zęba nie było tylko rozciął dziąsło. Myślę, że jeżeli nie ma urazu zęba to nie ma potrzeby wizyty u dentysty. Sprawdź tylko czy ząbki się nie ruszają
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź! Jak tylko się obudzi to zobaczę, jak to wygląda. Teraz widzę tylko warge, nie jest bardzo opuchnięta .
Mam nadzieję,że ząbki całe.
Dziękuję serdecznie!

Mój syn co chwila ma takie urazy. Ostatnio też uderzył się buzią o kant szafki. Krew poleciała, na szczęście urazu zęba nie było tylko rozciął dziąsło. Myślę, że jeżeli nie ma urazu zęba to nie ma potrzeby wizyty u dentysty. Sprawdź tylko czy ząbki się nie ruszają
 
Niestety, dopiero dzis ząbek wyszedł na tyle,żeby dostrzec, czy coś się wydarzyło..
Jest ukruszony i wydaje się pęknięty.. 😢😢😢😢
Wizyta u stomatologa dopiero w czwartek:((
Może jakaś mama miała taka sytuację? Przecież nie można usunąć takiego ząbka- dopiero niedawno wyszedł z dziąsełka:(
 
O jejku 🙁 bardzo ukruszony jest? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co będzie w takiej sytuacji, ale trzymam kciuki, że okaże się, że to wcale nie jest pęknięcie i ząbek będzie do uratowania. Daj znać co powie stomatolog
 
Ukruszony jest dołem, bo on wtedy ledwo wyszedł.. teraz widać już większy kawałek i ząbek na pewno jest w dwóch kawałkach...:( Pytanie tylko czy caly, czy tylko fragment.. Mam nadzieję,że uratujemy go! :( Nie boli go, je normalnie, nie jest marudny..
Zobaczymy.
Dziękuję za odpowiedź! Od razu mi trochę lżej
 
Byliśmy dziś u dentysty. Łatwo nie było, ledwo dał się dotknąć.
Ale jestem rozczarowana, bo dentystka nie chciała zrobić prześwietlenia, stwierdziła, że nie widzi urazu! A pech chciał, że to mąż był z synem w gabinecie.. Kazała tylko obserwować ząbek, bo wygląda jakby rosły na sobie dwa (Jak dla mnie to właśnie pęknięcie)..
RTG pewnie rozwiałoby wątpliwości..
Zalecila tylko zmianę pasty z ziajki na elmexa (nie wiedziałam,że dla takich maluchów też mają pasty) i wieczorne mycie po mleku.. A ja zawsze myłam przed, bo syn usypia na piersi.
Czas zmienić przyzwyczajenia.. Już czuje,że będzie wojna...
Co myślicie, pójść jeszcze do jakiegoś drugiego specjalisty czy czekać aż wyrośnie cały?
 
reklama
Jeżeli masz jakieś wątpliwości to pewnie że idź do innego lekarza. I jak mogą rosnąć na sobie dwa zęby? Ja synkowi myję zęby elmexem z fluorem od pierwszego ząbka, bo taką pastę doradziła pani doktor.
 
reklama
Dokładnie tego elmexa mamy używać.
Tak jak pisałam, sama nie weszłam do gabinetu, a mąż ucieszył się, że Pani nie widzi urazu.. Więc niczego się nie dowiedzieliśmy..
Jeśli miałyby być dwa żeby na sobie to by oznaczało, że jako pierwsze na górze, wyszły mu trójki, potem jedynki i ta niby dwójka... To bez sensu. Tym bardziej, że na dole jest uszczerbek..
Dobra wiadomość jest taka, że mleczko rzadko się wyrywa, więc może jak się okaże uszkodzony to go zabezpieczą i dotrwa do wymiany zębów..
Na zdjęciu prawie nic nie widać, bo jak śpi to wysuwa język pod ząbki, ale jak sie przyjrzycie to widac taka bruzdę..
 

Załączniki

  • 20200604_214932.jpg
    20200604_214932.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 60
Do góry