reklama

Ureoplasma w ciąży ktoś miał taki przypadek ?

Carinea

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witam,
Jestem w 24 tc. Wszystkie badania zrobione do tej pory wychodziły super. Posiew moczu biocenoza wszystko ok. Mój lekarz prowadzący zleca tez badania dodatkowe i tym sposobem wyszło ze mam właśnie ta bakterie. Dostałam antybiotyk dawkę jednorazowa i mam powtórzyć posiew z szyjki... nie mam zielonego pojęcie jak długo mogę ta bakt mieć ponieważ nigdy nie miałam objawów !!! Zawsze rutynowe badania robiłam regularnie a ciąża była planowana nawet poprzedzona monitoringiem cyklu. Mam pytanie czy wykryto u kogoś ta bakterie już w ciąży ? Czy po antybiotyku udało się ja wyleczyć ? Czy dzieci urodziły się zdrowe SN czy raczej nie ryzykować i zdecydować się odrazu na Cc ? Wpadłam delikatna panikę i stres mnie chyba zje ... a do kolejnego wyniki muszę jeszcze zaczekać.

reklama

MamaM123

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Jak byłam w ciąży to jak dobrze pamiętam w 32 tygodniu czy coś koło tego miałam robiony wymaz z pochwy i wyszły mi tam jakieś bakterie .Przy porodzie jak dobrze pamiętam w pierwszej fazie i chyba ostatniej miałam dostać antybiotyk przyjechałam w ostatnim momencie dali mi raz podwojną dawkę.

MamaM123

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Syn był zdrowy nie zaraził się żadnymi bakteriami przy porodzie.Poród SN.

Fado123

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
A z jakiego powodu lekarz właśnie na takie badanie Cię skierował? jesteś tuż przed porodem?

Carinea

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Lekarz skierował mnie bez powodu. Nie są to badanie obowiązkowe i większość lekarzy ich nie zleca. Akurat w tym gabinecie są wykonywane i mogłam zrobić lub nie ponieważ koszt tez nie jest mały. Zdecydowałam się zrobić dla świetego spokoju sumienie no i wyszło ....

Sopek

Moderator
Rozwiązania
2
Ja miałam to badanie w szpitalu gdy byłam na patologi z powodu hipotrofi płodu i dużej różnicy między brzuszkiem a resztą ciała dziecka (7tyg) . Wyszło że mam tą bakterie. I to był powód dużej różnicy w pomiarach..

reklama

Carinea

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja miałam to badanie w szpitalu gdy byłam na patologi z powodu hipotrofi płodu i dużej różnicy między brzuszkiem a resztą ciała dziecka (7tyg) . Wyszło że mam tą bakterie. I to był powód dużej różnicy w pomiarach..
Jak skończyła się ta historia ? U mnie pomiary wszystkie do tej pory wychodzą ok.

Sopek

Moderator
Rozwiązania
2
Dostałam antybiotyk ale było już późno.. to był 37tydzien ciąży. Dziecko zdrowe tylko drobne, gdyby wcześniej została wychwycona ta bakteria to pewnie oszczędziłoby mnóstwa stresu..
Ważne jest, żebyś przyjmowała antybiotyk razem z mężem w tym samym czasie. Mąż dostał leki?
Pytałaś jeszcze o poród na początku. Ja rodziłam sn , to chyba nie jest wskazanie do cc bo wtedy pewnie by mi zrobili cesarkę a nikt nawet słowem o tym nie wspomniał.

reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem