reklama

Urlop bezpłatny a ciążą

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez awisniew, 5 Grudzień 2012.

 1. awisniew

  awisniew

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,

  Mam zapytanie - obecnie przebywam na urlopie bezpłatnym od 1 maja 2012 roku do 1 maja 2013 roku - trzy miesiace temu zaszłam w ciążę - moja księgowa doradziła mi abym wzięła teraz na swojego pracodawcę L4 i dostarczyla je wraz z pismem o skrócenie urlopu bezpłatnego i jego dalsze anulowanie - moja wątpliwość dotyczy tego czy istnieje taka możliwość że jeżeli ma się L4 ciążowe to urlop bezpłatny po przedstawieniu tego L4 automatycznie ulega skróceniu i staje się normalnym pełnoprawnym pracownikiem (ponieważ nigdzie na forach nie mogę znaleźc na nurtujace mnie pytanie odpowiedzi - prosze o pomoc)?

  Oraz drugie pytanie co w przypadku wizyt u lekarza ginekologa podczas urlopu bezpłatnego - czy jako ubezpieczajacego moge podać dane swojegfo pracodawcy czy lekarz ma jedyne wyjście skorzystania z opcji ochrony mnie przez ustawe i obciążać kosztami budżet państwa?

  Z góry bardzo dziekuję za odpowiedź.
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Urlop bezpłatny może ulec skróceniu jedynie za porozumieniem stron (Pani i pracodawcy). Nie może Pani skrócić urlopu jednostronnie.
  Pracodawca Pani nie ubezpiecza, a zatem podanych danych pracodawcy jako płatnika Pani skąłdek byłoby podaniem nieprawdziwych informacji.
   

Poleć forum