reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop bezpłatny a ciążą

Dołączył(a)
5 Grudzień 2012
Postów
6
Witam,

Mam zapytanie - obecnie przebywam na urlopie bezpłatnym od 1 maja 2012 roku do 1 maja 2013 roku - trzy miesiace temu zaszłam w ciążę - moja księgowa doradziła mi abym wzięła teraz na swojego pracodawcę L4 i dostarczyla je wraz z pismem o skrócenie urlopu bezpłatnego i jego dalsze anulowanie - moja wątpliwość dotyczy tego czy istnieje taka możliwość że jeżeli ma się L4 ciążowe to urlop bezpłatny po przedstawieniu tego L4 automatycznie ulega skróceniu i staje się normalnym pełnoprawnym pracownikiem (ponieważ nigdzie na forach nie mogę znaleźc na nurtujace mnie pytanie odpowiedzi - prosze o pomoc)?

Oraz drugie pytanie co w przypadku wizyt u lekarza ginekologa podczas urlopu bezpłatnego - czy jako ubezpieczajacego moge podać dane swojegfo pracodawcy czy lekarz ma jedyne wyjście skorzystania z opcji ochrony mnie przez ustawe i obciążać kosztami budżet państwa?

Z góry bardzo dziekuję za odpowiedź.
 
reklama
Mam zapytanie - obecnie przebywam na urlopie bezpłatnym od 1 maja 2012 roku do 1 maja 2013 roku - trzy miesiace temu zaszłam w ciążę - moja księgowa doradziła mi abym wzięła teraz na swojego pracodawcę L4 i dostarczyla je wraz z pismem o skrócenie urlopu bezpłatnego i jego dalsze anulowanie - moja wątpliwość dotyczy tego czy istnieje taka możliwość że jeżeli ma się L4 ciążowe to urlop bezpłatny po przedstawieniu tego L4 automatycznie ulega skróceniu i staje się normalnym pełnoprawnym pracownikiem (ponieważ nigdzie na forach nie mogę znaleźc na nurtujace mnie pytanie odpowiedzi - prosze o pomoc)?
Urlop bezpłatny może ulec skróceniu jedynie za porozumieniem stron (Pani i pracodawcy). Nie może Pani skrócić urlopu jednostronnie.
Oraz drugie pytanie co w przypadku wizyt u lekarza ginekologa podczas urlopu bezpłatnego - czy jako ubezpieczajacego moge podać dane swojegfo pracodawcy czy lekarz ma jedyne wyjście skorzystania z opcji ochrony mnie przez ustawe i obciążać kosztami budżet państwa?
Pracodawca Pani nie ubezpiecza, a zatem podanych danych pracodawcy jako płatnika Pani skąłdek byłoby podaniem nieprawdziwych informacji.
 
Do góry