reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzynski a 2 umowy o prace

gosiane

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2011
Postów
2 500
Miasto
Kraków
Witam, jestem w ciazy na zwolnieniu lekarskim. Bylam zatrudniona przez jedna firme na 2 umowach. 1 umowa to byl pelny etat, umowa ta byla na zastepstwo i wygasla w dniu 30.06.2011. 2 umowa dotyczy wykonywania pracy w innym miejscu (ta sama firma co w 1 umowie) na 1/3 etatu i ta jest na czas okreslony do czerwca 2015. Dzis dowiedzialam sie w kadrach ze moja glowna umowa nie bedzie przedluzona do dnia porodu. I oto moje pytania:

1.czy jest jakas mozliwosc zeby taka umowa zostala przedluzona do dnia porodu

2. jak w tej sytuacji bedzie wygladal moj urlop macierzynski. Czy bedzie mi przyslugiwal normalnie czy na jakis innych zasadach bo pozostane wtedy juz tylko na 1/3 etatu.

3. W jaki sposob bedzie wyliczana kwota jaka bede dostawac na urlopie macierzynskim. Czy jest to srednia z ostatnich 12 miesiecy czy tez z 12 miesiecy poprzedzajacych moja ciaze i L4?
 
reklama
Witam, jestem w ciazy na zwolnieniu lekarskim. Bylam zatrudniona przez jedna firme na 2 umowach. 1 umowa to byl pelny etat, umowa ta byla na zastepstwo i wygasla w dniu 30.06.2011. 2 umowa dotyczy wykonywania pracy w innym miejscu (ta sama firma co w 1 umowie) na 1/3 etatu i ta jest na czas okreslony do czerwca 2015. Dzis dowiedzialam sie w kadrach ze moja glowna umowa nie bedzie przedluzona do dnia porodu. I oto moje pytania:

1.czy jest jakas mozliwosc zeby taka umowa zostala przedluzona do dnia porodu
Nie. Zasada z art 177 KP (przedłużenie umowy wygasającej w czasie ciąży do dnia porodu) nie dotyczy umów na zastepstwo.
Podstawa prawna: art 177§3 KP.

2. jak w tej sytuacji bedzie wygladal moj urlop macierzynski. Czy bedzie mi przyslugiwal normalnie czy na jakis innych zasadach bo pozostane wtedy juz tylko na 1/3 etatu.
Wymiar urlopu będzie standardowy. Zasiłek macierzyńki wyniesie 100% podstawy (tej z umowy na 1/3 etatu).

3. W jaki sposob bedzie wyliczana kwota jaka bede dostawac na urlopie macierzynskim. Czy jest to srednia z ostatnich 12 miesiecy czy tez z 12 miesiecy poprzedzajacych moja ciaze i L4?
A czy Pani wynagrodzenie było w tym czasie zmienne? Oczywiście mówimy jedynie o wynagrodzeniu z tej umowy na 1/3 etatu.
 
Wynagrodzenie za 1/3 etatu bylo stale, z tym ze wczesniej zamiast na 1/3 bylam zatrudniona na 1/2 etatu. Dzisiaj w kadrach w pracy uzyskalam informacje ze na urlopie macierzynskim bede dostawala srednia z 12 miesiecy zatrudnienia poprzedzajacych moje przejscie na zwolnienie lekarskie czyli srednia z 1 i 1/3 etatu (na zwolnieniu jestem od poczatku marca 2011) czy w takim razie kadry sie myla?

Czy w wypadku gdybym zrezygnowala z mojej 1/3 etatu przyslugiwalby mi jakis zasilek macierzynski po urodzeniu dziecka?
 
Już wszystko wiem ale muszę powiedzieć ze jestem zniesmaczona. Pracuje juz kilka lat, zawsze ponad 1 etat i teraz nie nalezy mi sie nic prawie. Pracodawcy robia kobiety jak chca i kombinuja jak sie da dajac ciagle umowy na zastepstwo lub czas okreslony. Jak tu miec w spokoju dzieci w tym kraju, przeciez z jednej pensji nie da sie wyzyc :wściekła/y:
 
Już wszystko wiem ale muszę powiedzieć ze jestem zniesmaczona. Pracuje juz kilka lat, zawsze ponad 1 etat i teraz nie nalezy mi sie nic prawie. Pracodawcy robia kobiety jak chca i kombinuja jak sie da dajac ciagle umowy na zastepstwo lub czas okreslony. Jak tu miec w spokoju dzieci w tym kraju, przeciez z jednej pensji nie da sie wyzyc :wściekła/y:

Rozumiem, ze w kadrach doszli do tego, że zasiłek będzie sie nalezał dokładnie tak jak pisałam tylko z 1/3 etatu.
Podpisując umowę na zastepstwo zaakceptowała Pani taki stan rzeczy, wić nie można chyba mówić o nieuczciwości.
 
Do góry