reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński a karta nauczyciela

Dołączył(a)
27 Grudzień 2009
Postów
2
Miasto
Radzionków
Witam.

Pracuję jako nauczycielka na umowę o pracę. Jestem w 30 tyg cią. Na L4 poszłam od początku ferii zimowych, na Śląsku wypadło to w tym roku na 14 lutego. Będe miałą cesarke prawdopodobnie 12 lipca.

Czu po ulopie macierzyńskim należy mi się urlop wypoczynkowy i wczasy pod gruszą. Jakoś nie mogę ogarnąć tych wyliczeń.

Może Wam będzie łatwiej.

Pozdrawiam
 
reklama
Po urlopie macierzyńskim ma Pani prawo do urlopu wypoczynkowego. Ma pani prawo do dofinansowani wypoczynku (nieprzerwany urlop w wymiarze 14 dni będzie trwał od 13 grudnia)

Jeśli cc będzie 12 lipca, urlop macierzyński będzie trwał do 28 listopada (20 tyg.), potem przysługuje Pani 2 tyg. urlopu dodatkowego czyli od 29 listopada do 12 grudnia. Potem pełny wymiar urlopu wypoczynkowego za 2010 czyli mniej więcej do końca stycznia (w tym wypadku nalezy policzyć dni robocze).
 
Witam
Moze ktos bedzie mogl odpowiedziec na moje pytanie... Jestem zatrudniona w szkole podstawowej na stanowisku nauczyciel w oddziale przedszkolnym.
Uriszilam dziecko i obecnie korzystam z urlopu rodzicielskiego. Ostatnio pan dyrektor poinformowal mnie, ze jak wroce, to bede na ostatnim moejscu w kwesyii przypisania klas i moge trafic do swietlicy. Nie ukrywam, ze nie jest mi to na rękę... Czy ma do tego prawo? W takim przypadku bede miala inne pensum...
Bardzo prosze o pomoc...
Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry