reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński i rodzicielski

Nowa92

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2017
Postów
18
Cześć dziewczyny! Mam pytanie do Pan które są bardziej zorientowane w urlopach niż ja. A mianowicie chodzi mi o urlop macierzyński i rodzicielski. Wiem że macierzyński płaci ZUS i trwa on 20 tyg, dostaje 100% pensji. A jak jest z rodzicielski? Czy to jest dobra wola pracodawcy? Jak to wygląda w praktyce i czy faktycznie dostajemy tylko 60% pensji?
 
reklama
Hej! Wszystko zależy czy soczyste wniosek na urlop macierzyński i rodzicielski w jednym czasie. Wtedy za cały okres będziesz dostawać 80% pensji. Jeśli weźmiesz pierw macierzyński i pod jego koniec założysz wniosek na urlop rodzicielski wtedy za macierzyński będzie 100% a za rodzicielski 60%
 
Aha. Czyli po porodzie od razu składam wniosek na dwa urlopy i otrzymuje 80 % przez 52 tygodnie?
 
Dziękuję i ta opcję wybiorę. A powiedz mi... rodzicielski to jest dobra wola pracodawcy? Czy mi to udzieli... Wiem że maciezynskiego musi. A rodzicielski? Powiem szczerze że nie byli zadowoleni. Wydaje mi się że dostanę wypowiedzenie jak wroce
 
reklama
Wydaje mi sie że pracodawca nie może ci odmówic urlopu rodzicielskiego. To jeden z tych przypadków kiedy pracodawca musi sie zgodzić na urlop w czasie wskazanym przez pracownika, bo np przy okazji wypoczynkowego ustalasz termin z pracodawcą. A czy ci nie da wypowiedzenia jak wrócisz... hm.. generalnie to będzie dyskryminacja, nie może cie chyba zwolnić bez przewinienia żadnego. Ale pewna nie jestem poszukaj na jakichs prawniczych albo księgowych forach
 
reklama
Do góry